Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnézium pezsgőtabletta hatásos?

Magnézium pezsgőtabletta hatásos?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok. Magnerot-ot ajánlott a védőnő és az orvos. Viszont attól azt vettem észre , hogy fáj a gyomrom. Ezért magnézium pezsgőtablettára váltottam. Azóta jól érzem magam. Napi 3x iszom. Szerintetek elég? A védőnőm szabadságon van. Azért nem kérdezem őt.
2022. júl. 12. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A hatóanyag mennyiségét hasonlítsd össze, hogy ugyanannyit viszel-e be így.

Nekem pont a magnerot vált be, mert nekem meg a magnosolvot ajánlották, de az szinte mindenkinél hasmenést okoz, én meg melóban nem engedhettem meg ezt.

2022. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

Tökéletes. A magnézium pezsgőtablettában ugyanaz a vegyület, mint a

Magnosolvban: magnézium-citrát, ami jól hasznosul. A Magnosolv viszont lóadag (365 mg), egy mezei pezsgőtabletta kb.feleannyi magnéziumot tartalmaz (170-250 mg). Ezért a Magnosolvnál jobban tolerálható (az is az egyébként, ha nem egyszerre isszák meg), ezért ha bejön neked, az főnyeremény, hiszen olcsó és hatásos!

Viszont jó ha tudod, hogy egy Magnerotban csak 33 mg tiszta magnézium van, ezért ha abból ajánlott volna az orvos napi 3 szemet, annak már egy pezsgőtabletta is a kb. duplája. Persze, ha vannak tüneteid, akkor nyugodtan lehet tonnaszámra szedni, van, akinek napi 3-4 Magnosolvot javasolnak, és 3 Magnosolv 33 db Magnerot tablettának felel meg…

2022. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!