Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok,tegnap...

20 hetes kismama vagyok,tegnap megcsípett egy kullancs, férjem szerint nem is az volt,mert nem látta a lábát, kivettük,nem volt bent 24 órát.Doki annyit mondott,figyeljem, 2hét múlva tesztelhetek,ha akarok de ha nincs tünetem, nem kell. Volt vki így?

Figyelt kérdés

2022. júl. 15. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Legközelebb magánban vizsgáltasd ki a kullancsot, hogy van-e benne valami betegség.
2022. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kullancsot vizsgáltatni fölösleges, szinte az összes fertőzött Lyme-kórral, de elég kicsi az esélye, hogy átadja. Figyeld a helyét, ha Lyme-folt jelenik meg, akkor mindenképp antibiotikum kezelésre van szükség, és nem is akármilyenre, mert terhes vagy. A baba is elkapja a Lyme-kórt, és elhalhat, tehát olyan kell, ami átjut a méhlepényen, hogy a babádat is meggyógyítsuk. Ha van sok pénzed, akkor Lyme folt hiányában is menj el Dr. Lakos Andráshoz lyme-tesztre (terheseket tesztelnek folt nélkül is). Itt a honlapja: [link] A lényeg, hogy lyme-kórt csak savópár-összehasonlítással lehet rendesen vizsgálni, a "sima", egyetlen vérvételt tartalmazó Lyme-kór tesztek nem megbízhatóak, kb. semmit nem érnek, sok a hamis pozitív és a hamis negatív. Két-három vérvételből kell összehasonlítani, hogy az ellenanyag szintje nő-e - ha igen, fertőzött vagy. Ha csak egy vérvétel van, és az pozitív, az simán lehet egy régebbi fertőzés maradványa, tehát hamis pozitív. Ilyen esetben ok nélkül alkalmaznák az antibiotikum kezelést, annak minden mellékhatásával. De igazából elég a foltot figyelni, hogy lesz-e, mert nagyon-nagyon ritka, hogy folt nélkül legyél fertőzött. (Nekem is volt terhesen kullancsom, azért néztem utána. Dr. Lakos András írta az orvosi közlönyben a Lyme-kórra vonatkozó orvosi protokollt, sztem az is fönn van a honlapján.)
2022. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(Ja, és ha megjelenne a folt, akkor tényleg mindenképp olvass utána. Sajnos a háziorvosok gyakran nincsenek képben, hogy milyen antibiotikummal kéne kezelni a Lyme-kórt. Terheseknél intravénás antibiotikum kell, legalábbis Dr. Lakos ezt mondta, szerencsére nekem negatív lett a teszt.)
2022. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. 1- anyósom gyorsan kidobta, több darabban jött ki tehát meghalt, 2- a kokárdaszerű folt mindig megjelenik? És neked nem lett foltod, akkor nem is teszteltél?
2022. júl. 15. 18:05
 5/8 A kérdező kommentje:
Mennyibe került neked így cakli pakli a vizsgálat és teszt? A csípés után mikor mentél el?
2022. júl. 15. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:

80 ezer Ft a honlap szerint (2x40 ezer a két vérvétel, és ebben benne van a vérsavó tárolása is sok évig, ha jól értettem, amit talán későbbi kullancscsípésnél tudnak használni, de erről nem beszéltünk.)


Kb. 1 héttel a csípés utánra kaptam időpontot, utána 4 héttel van a második vérvétel, ha jól emlékszem. Nekem 3 kullancsom is volt egyszerre, mákszemnél is kisebbek, és mivel a saját kertünkben szedtem őket össze, nem számítottam rá, hogy kullancsot szedhetek össze és fogalmam sincs, mennyi idő után vettem észre és szedtem ki őket. Így azért jobban aggódtam, mintha időben észreveszem. Amúgy sokat járok erdőbe, és a kullancsok többségét még mászva elkapom - ha számítok rá, hogy vadászni kell őket.

2022. júl. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvétve fordul elő, hogy nincs folt, de fertőzött vagy mégis.
2022. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mindig befoltosódtam amikor elkaptam, kétszer eddigi életem során.

Először pici bőrpír volt, mintha elvakartam, megnyomtam volna, majd napról napra jobban terjedt a folt.

2022. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!