Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 36. héttől mekkora esély...

A 36. héttől mekkora esély van a toxémia kialakulására? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Akiket olvastam, inkább a 36.hét alatt jeletkeztek a tüneteik.
2022. júl. 28. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor engem császároztak toxemiaval, 2 anyukával feküdtem együtt az egyiket 39 a másikat 39+5re császározták szintén toxemiaval
2022. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én csinaltattam szűrést a 12. hèten, azon az idő előrehaladtával emelkedett a kockázat 34. Héten még 1:25 a 41 héten már 1:5-höz vagyis magas rizikó jött ki. De általában korábban kezdődik akár már a 30. Hét környékén. ASA Protectet szedek de nem vagyok nyugodt kolleganom is szedte mégis a 37. Héten császározták sürgősséggel. Nekem már most félidőnèl sokszor magas a vérnyomásom és dagad a bokám.
2022. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem is ugyanilyen eredmény jött ki, 38. betöltött hét elején császároztak. Nekem csak a vérnyomásom őrült meg, egy napon belül 90 és 190 között ingadozott. Hivatalosan mégsem alakult ki nálam toxémia, mert fehérjevizelésem nem volt és a toxémia panel laborom is mindig negatív volt. Mondjuk a szülés előtti 2 hetet bent töltöttem a szar vérnyomásom miatt. Szóval nem kell annyira megijedni, ha rendszeresen kontroll alatt vagy, akkor baj nem lehet.
2022. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan mégsem alakult ki nálam toxémia, mert fehérjevizelésem nem volt és a toxémia panel laborom is mindig negatív volt. Mondjuk a szülés előtti 2 hetet bent töltöttem a szar vérnyomásom miatt. Szóval nem kell annyira megijedni, ha rendszeresen kontroll alatt vagy, akkor baj nem lehet.


Tankönyv szerint a feherjevizeles is hozzátartozna, igen. De nem törvényszerű hogy mindenkinel jelentkezik az összes tünet. De külön olyan is van, hogy terhessegi magasvènyomás. Orvos legyen a talpán aki eldönti! A hypertónia miatt császároztak korábban vagy más oka is volt?

Az én vérnyomásom is ugyanígy ugrál, idegesítő reggel azért fáj a fejem mert alacsony este meg már tarkótájon nyom, mert magas.

Toxemia panel labor? Ott máj és vesefunkciot néznek? Nekem nincs saját orvosom, nem mondanám, hogy szoros kontroll alatt vagyok, havonta járok, éppen aki ott van az néz meg. Nem a legszerencsésebb, de már nem lehet valasztott orvosnál szülni igy igazábol nem tartottam fontosnak, hogy 1 orvosom legyen aki majd pont nem is lesz ott a szülénèl. Igy mindenki tud rólam egy keveset, és èn is ismerek minden orvost, kórházi adminisztrátor vagyok, dolgoztam a szülészeten többször is. Egy köztes labor volt eddig pluszban és vérnyomásnaplot kell vezetnem de mivel nem állandóan magas, nem kell gyakrabban mennem. De ezeket a teendők nagyon orvos függőek! Így, hogy mindig másik doki lát en is látom, hogy mennyi különbség van két hozzáállás között. Azért reméljük a legjobbakat! Ha bármi gondom van úgyis megyek soron kívül is.

2022. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milliószor néztek nekem ilyen toxémialabort (máj, vesefunkció, trombocitaszám), mert a 28. héttől ahogy írtam, feje tetejére állt a vérnyomásom és számtalanszor rohantunk a szülészeti ügyeletre a vérnyomás kiugrások miatt. Soha nem volt alacsony vérnyomásom, de terhesség előtt és az első 2 trimeszterben még normális volt (120-130 között). Vérnyomásnaplót nekem is kellett vezetnem, így derült ki, hogy pontosan a 28. hetet töltöttem, amikor egyszer csak 143-at mértem és nagyon csodálkoztam, mitől ment ez így fel, mert egyáltalán nem voltam ideges vagy ilyesmi. A következő mérés már 156 volt, 175-nél mentünk a kórházba, ahol felírták a Dopegitet, amit ezek után folyamatosan emelgettek, végül már semmit sem ért, ha szedtem ha nem, 90-190 között ugrált a vérnyomásom. Ahogy teltek a hetek, egyre rosszabb lett, már rosszul is voltam, nemcsak a fejem fájt, hanem az arcom is rákvörös volt meg a szemem is be volt folyamatosan vérezve, fulladtam, szédültem a vérnyomás ingadozástól. Plusz adalék, hogy engem teljesen hülyének néztek az orvosok, mivel teljesen negatív voltam preeclampsiára, mégis szar volt a vérnyomásom, azt mondták, hogy szerintük én ezt beképzelem és biztosan pánikbeteg vagyok. Sírva könyörögtem, hogy higgyék el, hogy ez nem pánikroham, mert tudom, hogy az milyen, és ez nem az. Végül a 37. hét legvégén döntöttek úgy, hogy másnap megcsászároznak, akkor már a Cordaflex sem vitte le a vérnyomásomat és már kora reggel ágyban fekve is 164-et mért a nővér. Borzalmas volt, életem legszörnyűbb időszaka volt. Másnap megszületett a fiam, hála istennek élen és egészségesen, én viszont továbbra is ezzel a vérnyomáspanasszal küzdöttem, amit leszartak, mert meg voltak győződve arról, hogy dilis vagyok és magamnak húzom fel. 🤦‍♀️ 2 hetes volt a fiam, amikor sikerült találnom egy kardiológus-belgyógyászt, aki végre komolyan vett és elmagyarázta, mi történik velem és normális gyógyszert írt a vérnyomásomra. Nálam valószínűleg hormonális hatásra bolondult meg a vérnyomásom. Most 6 hónapos a fiam, idővel szeretnénk második babát, de az előzmények miatt egy újabb terhesség gondolatától is lever a víz.
2022. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Sajnos elèrt engem is, az ASA-t a 28.héten abbahagyatták velem, a 30.hét felénél már kórházban voltam 160-as vérnyomással. Ami összevissza ingadozott nekem is, reggel volt 90/80 estére meg a 190, maximális 4x2 Dopegyt és 3x1 Cordaflex sem igazán használt, nekem is azzal jöttek, biztos pszichésen tolom fel magamnak pedig akkor már alig tudtam mozogni, fulladtam a sok víztől és 8 gramm fehérje is volt a vizeletemben. Aztán sajnos kezdtek elszállni a laborértèkeim, nem sokkal később rossz lett az NST, az UH is kóros áramlást mutatott, úgyhogy toltak is a műtőbe. A kisfiam a 35.hèten korababakènt kis súllyal és elmaradva de egészségesen született meg. Egy hónapot töltöttem a Szülészeten újabb egy hónapot pedig a Koraszülöttön.
2022. dec. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, utolsó, hogy neked is at kellett menned ezen a poklon. 😞 Teljesen kétségbe voltam én is esve, amikor ahogy korábban írtam, nekem is 90-190 közt ingadozott egy napon belül a vérnyomásom, ezek meg azzal jöttek, hogy beképzelem. Mondom nem normálisak. Nekem mindig jó volt az NST meg a flow, ez csak őket erősítette, hogy én vagyok a hülye. Amikor panaszkodtam, hogy rosszul vagyok, ha felállok az ágyamból, úgy érzem összeesek, leintettek, hogy azt is képzelem. Most 9 hónapos a kisfiam, szeretnénk idővel másodikat, de fogalmam sincs egyelőre, kihez forduljak majd, aki komolyan vesz és biztonsággal várhatom a kicsit. Mert az első terhességem maga volt a lidércnyomás.
2022. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is sajnálom, hogy te is ebben a cipőben jártál és ezt át kellett élned! Nagyon nehéz abban az eleve kétségbeesett, kiszolgaltatott helyzetben még a szemelyzet részéről is a meg nem érzéssel, hitetlenséggel szembesülni, hogy nem volt aki komolyan vett volna és ezt folyamatosan éreztették is velem a napi mèrések, gyógyszerelések, vizsgálatok során, na meg viziten a doktorok.

Nekem még akkor is jöttek a nyugodjak meg, ne foglalkozzak ennyit magammal, relaxáljak dumákkal amikor már a tüneteim mellett az eredmények is mutatták, hogy baj van. Egyébként teljesen úgy viselkedtek mintha a magas vérnyomásnak és a többinek semmi köze nem lenne a toxèmiához. A végén a "-Hogy vagyok" kérdésre reflexszerűen azt válaszoltam, hogy "-Köszönöm, jól!". Persze szarul voltam mint állat, de inkább hallgattam, úgyis hiába mondtam volna. A végére már belefaradtam az egészbe es rájuk hagytam mindent.

Nem segítséget kaptam hanem csak eggyel több stresszfaktort ezáltal, nekem is életem legrosszabb élményei közé tartoznak a történtek nem is merek újabb terhességet vállalni már csak ezért sem.

A toxemia elkerülésére raadasul a következő 2-3 évben kellene a tesót vállalni.

Persze nem is tudja az ember kihez fordulhatna, én a fővárosi szülészetekről hallottam/olvastam jókat, videki létemre is biztos, hogy ott vagy valamelyik magánklinikán szülnék erőn felül is megolfva anyagilag, ha tervben lenne még egy baba.

2023. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!