Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is lett rosszul a cukorter...

Más is lett rosszul a cukorterhelés után?

Figyelt kérdés

A 24 hetes értékeim jónak számítanak. A háziorvosom belgyógyász és diabetológus és most a 32. héten elküldött újra teljes vérkép és vizelet vizsgálatra. (32 hét + 1 napos vagyok) Nincs is ezzel baj, de cukorterhelés is volt. Védőnő nem is értette, hogy most miért kell a cukorterhelést megismételni, amikor az előzőnél jónak számító értékeim voltak. Múltkor elég jól viseltem, most viszont már az első kortynál éreztem, hogy ennek nem lesz jó vége. Végig volt hányingerem szinte. 120 perces vérvétel előtt kb negyed órával nagyon elgyengültem, izzadtam és pár percre el is vesztettem az eszméletemet, miközben kihánytam a cukros lötyit. Még nem látszódik az eredmény neten és azért aggódom, hogy nehogy baj legyen. Éhes is voltam persze, hiszen akkor már több, mint 12 órája nem ettem és mindig szoktam reggelizni.

Nincs cukorbeteg a családban. Igyekszem figyelni az étkezésre is.


2022. júl. 28. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 hetesen voltam, egész nap ki voltam ütve utána, szédültem, hányingerem volt, éjszaka pedig felébredtem arra, hogy forog a világ körülöttem, nem kapok levegőt, és az ágyban fekve majdnem elájultam.

De ettől függetlenül teljesen jó lett az eredményem.

Szerintem nem feltétlenül jelenti ez azt, hogy most rossz lesz az eredményed.

2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem, de hányinger volt rajtam a cukros lötty után az első órában, utána jobban lettem. Nekem rendben volt a cukrom.


Amúgy szerintem nagyon nagyon ritka lehet az az ember, aki egyszerre ennyi cukrot meg tud enni a hétköznapokban így hozzá sem vagyunk szokva, ez tényleg rengeteg úgyhogy nem csoda, ha nem vagyunk jól utána.

2022. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen! :)

24. héten jártam így. Már odafelé is kicsit szédelegtem, mert koránkelés nem az erősségem, és a 12 órányi ételmegvonás sem tett jól. Már vérvételnél kicsit szédelegtem, utána konkrétan ahogy megittam elszédültem és sötétült a világ. Végül 7,5-öt produkáltam, ami elég közel volt a 7,8-hoz, de végül az orvosom csak azt mondta, hogy ne egyek túl sok sütit és akkor rendben leszek :)

Rendben is voltam.

2022. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Én is nagyon rosszul voltam cukor előtt, mondjuk utána kiderült, hogy covidos vagyok. Miért kellett megismételni amúgy a tesztet? Nem szóltál hogy neked ez már volt? Én tuti nem ittam volna meg..
2022. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam kicsit. Alapból nem értettem, hogy most a 32. hetet betöltve miért kell ez újra. Első baba és nagyon aggódunk még szinte mindenen. :)
2022. júl. 28. 20:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Védőnő sem értette, hogy miért kell újra. Háziorvosom diabetológus is. Cukor, vérnyomás és a súly a vesszőparipája... Szerintem emiatt kérhette újra, hiszen a 24 hetes eredmény jó lett.
2022. júl. 28. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak borzasztó éhes voltam, és folyton csak a szendvicsemre tudtam gondolni ami a táskámban volt. A mellettem lévő lány viszont szegény nagyon szenvedett, őt támogatni kellett, hányt is szerintem, mert nagyon gyorsan elrohant wcre.
2022. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 flora08 ***** válasza:
A vérvételt én csak fekve vállaltam be, mert tudtam, máshogy nem menne. (Korábban egyszer lefordultam a székről a tű beszúrása után, úgyhogy nem kockáztattam.) Felültem, kérdezték jól vagyok-e, válaszoltam, kicsit szédülök. Mondták igyam meg a löttyöt, majd elmúlik. Tényleg így volt. Kb. fél órával később kezdett hányingerem lenni, de szerencsére nem hánytam. Igaz, hogy megterhelő a szervezetnek ez a cukorsokk, de nyomasztó is, hogy "jajj, émelygek, de nehogy kihányjam, mert újra kell kezdeni". A lényeg, hogy akkor nem volt gondom, viszont másnap hasmenésem volt egész délelőtt, a hasam teljesen be volt keményedve és nagyon csikart, alig éreztem mozogni a babát, megijedtem eléggé. A védőnő utólag mondta, hogy ja igen, ez cukorterhelés után előfordul 😑.
2022. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a háziorvosom le se szarta, hogy terhes vagyok. Az elején kitöltötte a kiskönyvet és annyi. Mást is kellett volna csinálnia?
2022. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is csak 24 hetesen volt.Èn is nagyon rosszul voltam,megittam kb.a felèt akkor màr èreztem,hogy nem okè.

Elkezdtem szèdülni,remegni.Àtvittek a sürgőssègire,ott voltam 3òràt.Majd ùjra vettek vèrt.Nekem ìgy nem az igazi volt a cukorterhelèsem,de a doki nem csinàltatta ùjra.Rendben volt minden.Most a 2.babàmat vàrom,de ìgy ezt a kèrdèst làtva rettegek ùjra a cukorterhelèstől.

2022. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!