Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek milyen volt a cukorterh...

Nektek milyen volt a cukorterheléses vizsgálat? Ma voltam és még mindig rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
Reggel fél 9-re mentem és fél 12-kor végeztem. Elég hosszú volt, összesen 3* vettek vért, megittam azt a cukros oldatot is, egy óra múlva már hányingerem volt, szerencsére nem hànytam. Hazaértem ettem, azóta is rosszul érzem magamat. Émelygek, egy picit fàj a fejem és rossz a közérzetem. Szerintetek ez normális? Màs is volt igy? A másik, hogy mondta az orvosom, hogy streptococcus B fertőzésem van, valaki ezzel kapcsolatban meg tudná osztani a tapasztalatait? Olvasgattam kicsit ma a neten róla, de sok horrorsztori van ezért inkább nem kutakodok tovább, gondoltam itt kérdezem meg mennyire veszélyes és mit tudtok róla.
2013. jún. 5. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem befolyásolja hogy rosszul vagy az eredmènyt!Èn pl. nem voltam rosszul ès mègis 8,2mmol lett az eredmènyem!

Aztán jol meghurcoltak,jelenleg is korházba vagyok.A strept.B-ről nem tudok mondani semmit.26hkm

2013. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az eredményért jövőhéten kell betelefonálnom, sajnálom hogy kórházban vagy, kitartást kivánok és köszönöm hogy válaszoltál.
2013. jún. 5. 19:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Borzasztó volt a cukorterhelésem, mikor terhes voltam.

Én ki is hánytam.:) De én szinte az egész terhességemet végighánytam, vagy hányingereztem. Így nem is lepődtem meg, hogy nem bírtam a cukorterhelést.

Az éhgyomri amúgy rendben volt.

És nekem a védőnő csinálta meg oly módon, hogy mért éhgyomorral, aztán kellett írnom, hogy reggelire, ebédre és vacsorára mit ettem, ezek cukrosabb dolgok voltak, pl. volt közte kakaós csiga kakaóval és mindegyik étkezés után mért egy vércukrot. Ezt aztán megnézte a nőgyógyász és elfogadta, azt mondta ez még jobban tükrözi a vércukorszintet.


A fertőzésről pedig sajnos nem tudok neked semmit mondani.

2013. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is kihánytam. Nagyon rosszul lettem tőle. 9 hónap alatt akkor voltam csak rosszul.
2013. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem nem volt nagy szám az egész. Reggel összekaptam magam, direkt nem ittam, hogy szomjas legyek. Aztán bementem, levették a vért, én meg már vattát köptem. Megittam a löttyöm, kb. fél perc alatt a fél litert, és komolyan, mondom, nekem kész felüdülés volt. Még egy literes adagot simán lehúztam volna, olyan szomjas voltam. Az asszisztensnő meg is jegyezte, hogy nem sok kismamát látott, aki ilyen jól viselte az oldat megivását. Majd elmentem bevásárolni, beugrottam a barátnőmhöz, aztán vissza a rendelőbe, ahol levették a vért újra, és elköszöntünk. Én nem éltem meg eget rengető tortúraként.


29 hkm

2013. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 dl be keverik azt a sza.t , és tömény szirup, majd be hánytam tőle, meg el sem lehet menni mert befolyásolja az eredmény tán.... undorító volt. De túléltem, a gyerekemért mindent:-))))
2013. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én strepto B-vel szültem. Ez az amit a hüvelyváladékból néznek ugye? Szóval nekem pozi lett. Szüléskor ezt tudták, elkezdték adni az antibiotikumot, azt hiszem óránként? De végül császár lett. Milyen horror?
2013. jún. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egész eddigi várandósságom alatt teljesen jól voltam, semmi rosszullét, semmi hányás..erre múlthét kedden elmentem erre a cukorterheléses vizsgálatra, megitatták velem azt a szart már bocsánat, utána egész álló nap iszonyatos hányinger gyötört, akármit ettem mindig kijött belőlem hasmenés formájában és gyengének éreztem magam és nem volt étvágyam! Tiszta felesleges ez a vizsgálat csak arra jó h aki jól van, az után legyen rosszul, az én anyám idejében nem volt ilyen mégis itt vagyok. Felhívtam a védőnőm elmondtam h tiszta rosszul vagyok erre kitalálja h biztos nem a cukorterheléstől, biztos összeszedtem vmi vírust..persze arra az egy napra? mert utána másnap már teljesen jól voltam! Én is kitettem egy ilyen kérdést múlt héten vki azt írta h kórházba kellett vinni utána olyan rosszul lett! Ne izgulj normális ha téged is megviselt! 25 hetes kismama!
2013. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, olyan sztorik vannak a neten, hogy agyhártyagyulladás alakul ki a babáknál meg hasonló súlyos betegségek. Remélem minden rendben lesz
2013. jún. 8. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!