Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Condyloma acuminatum (nemi...

Condyloma acuminatum (nemi szemölcs) terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre, hogy nő egy kis valami ott lent. Kértem is időpontot a bőrgyógyászomhoz és kiderült, hogy ez a diagnózis. Nagyon elszomorodtam, mert mondta, hogy nem szülhetek természetes úton, ha nem távolítják el. Kérlek, akinek van tapasztalata, hogy távolítottátok el? Vagy elmúlt? Nem okozott gondot a baba fejlődésében akár magának a szemölcsnek a megléte, akár az eltávolítás procedúrája?


Egy elkeseredett 23 hetes kismama.



2022. aug. 13. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is van, soha senki nem szólt miatta, minden ráktesztem negatív, simán szültem természetes úton sőt fel sem merült hogy emiatt császár legyen, az ég egy adta világon semmit nem befolyásolt a szemölcs. Ne keseredj el, ugyanis tényleg nem okoz semmi gondot. El nem múlik magától, és a gyógyszertári szemölcseltávolítókat sem javaslom, le kell szedetni, de nem biztos, hogy ezt terhesen kellene, én is csak most fogom majd.
2022. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kb. 2 hete kapta le a bőrgyógyász, érdekes módon semmi fagyasztás, ecsetelés, lézer stb., csak lecsípte (érzéstelenítés nélkül amúgy, de abszolút bírható és gyors volt).

Azóta voltam nőgyógyásznál is, említettem neki, ő azt mondta, hogy szerinte sima szemölcs lehetett, egyrészt mert nem is szokott ott (egèszen "fent") lenni az ilyen nemi szemölcs, inkább hüvely, gát, végbélnyílás környékén,másrészt pedig csak egy volt, és az sem jellemző, inkább csoportosan jelennek meg.

Mikor kérdeztem, hogy így mi a helyzet a szüléssel -32. hetet töltöttem- mindkét doki azt mondta, hogy ez nem akadály, ha nem találkozok újakkal, akkor ne is foglalkozzak vele ezután.

Remélem nem lesz baj tényleg, szurkolok neked is!

2022. aug. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nyugodtan szedesd le, hiszen a helyi érzéstelenítés nem megy át a babához, ideje meg bőven lesz még meggyógyulni.
2022. aug. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!