Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és szalámi? Többi lent

Terhesség és szalámi? Többi lent

Figyelt kérdés
Egy vendéglőben ettem szendvicset, amiben különleges olasz szalámi volt (Ventricina szalámi, ha jól írom). A szalámi nyers húsnak számít? Lehet ebből gond?

2022. aug. 13. 00:53
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem valószínű.De ha láttad hogy szalámi és megetted, akkor így utólag már nem tök mindegy? Vagy nálatok minden így működik? Először megcsinálom, megeszem,stb és csak utána éjjel 1 környékén gondolkodom rajta mert épp ,,uncsizok "hogy lehet e baj belőle..😁😂😘
2022. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
A szalámi félék füstölve vannak, nem nyers.
2022. aug. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet enni. Elvileg házi készítésűt nem lehet, de erről is megoszlanak a vélemények. Ilyen bolti szalámit nyugodtan lehet.
2022. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bolti terméket egyél nyugodtan.
2022. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Én 3 hónapja kb szalámin élek, mert más hús, felvágott nem megy le a torkomon.
2022. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Mit pontoztak le? A füstölt áru nem nyers... idióták...
2022. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A boltiban nem lehetnek bacik, hőkezeltek. Pont ahogy a tejtermékek is mind pasztörizáltak.

Házit ne egyél, mert az nincs bevizsgálva, ott befigyelhet az emberi mulasztás.

2022. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Én is olvastam olyat, hogy boltit sem lehetne enni (terhességnél a füstölés nem számít elegendő hőkezelésnek, ráadásul a szalámi lehet penésszel érlelt is), de máshol meg azt írják, hogy boltit nyugodtan.

Én egy darabig egyáltalán nem ettem, de aztán feladtam. Alapból az volt a kedvenc felvágottam, terhesen meg pláne nagyon elkezdtem kívánni. Úgyhogy már eszem bőven, semmi bajunk.

2022. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1-es : Igazából első babám, és bár 100 helyen elolvastam, hogy mit nem lehet enni, mindig csak annyit írnak, hogy nyers hús. Volt kétféle szendvics a fogadáson: egy prosutto-s, meg ez. Nyilván az előbbiről tudtam, hogy tilos, ezért nem választottam. Este mikor hazaértem, anyukám kérdezte, hogy mit ettem. És akkor döbbentem rá, hogy lehet, hogy a szalámi is nyers hús. Lehet felelőtlennek titulálni, de épp nem ‘uncsiztam’, hanem ijedten próbáltam megoldást keresni a dolgokra:)


Köszönöm szépen egyébként a válaszokat:) Bolti szalámi volt, úgyhogy remélem nem lesz gond. Azért jövőhéten megemlítem a nőgyógyászomnak is.

2022. aug. 13. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen sonkát és szalámit is lehet enni. Egy rendezvényen nem szolgálnak fel olyan ételt, ami nincs hőkezelve, boltit is,nyugodtan eheted. Egyedül a házi kolbász kerülendő, az is csak azért, mert esetleg aki csinálta nem tudja hogyan kell helyesen elkészíteni.
2022. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!