Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen idősen vállaltátok fel...

Milyen idősen vállaltátok fel a terhességet ?

Figyelt kérdés

12-14. Hétig nem nagyon akartuk bármi lehet ne adja a jó isten de sose lehet tudni…

Viszont úgy néz ki ha akarjuk ha nem muszáj lesz mert el kell mennem jövőhéttől táppénzre az orvos szerint, tehát ha szólok majd munkahelyen akkor 5 percen belül már mindenki tudni fogja 🤦🏻‍♀️

De nem is akarom amúgy tagadni.

(10 hetes leszek)



2022. aug. 15. 12:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

Közvetlen főnökeimnek kerek 5 hetesen. Mivel lombikom volt, addigra már több mint 4 hete táppénzen voltam, sőt, az előtt is sokat kellett hiányoznom. Akkor még nem mondtam el, pontosan milyen kezelésre járok, és emiatt már kezdtek rémhírek terjedni rólam odabent.

Szívesen vártam volna a bejelentéssel, mert nem akartam elkiabálni, de kellemetlen volt az érdeklődésekre, mikorra leszek várható, állandóan azt mondani, még 2 hétig biztos nem. (Beültetés után ugye eleve nem tudtam még, sikerül-e, ezért csak annyi időre tudtam biztosnak a táppénzt, amíg mentem tesztre.)

Épp nyáron, a legtöbb szabadságolás mellett úgy éreztem, korrektebb, ha tudják, nem kell visszavárni.

Mivel nehezen jött a baba, tudtam, ha sikerül végre teherbeesnem, nem fogok egy percet sem dolgozni. (Ráadásul olyan rosszul is voltam/vagyok, hogy ha akartam volna, sem bírnám a munkát.)

Azzal pedig tisztában voltam, ha a főnökeim megtudják, a kollégák is tudni fogják azonnal.

2022. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Eltuntem 8hetesen tobb hetre mert "gond volt a vesemmel" (vereztem) es amikor tul voltunk a 12.hetes genetikain, utana mar nem volt gond h megtudjak. A fonokom pedig jo fej volt es falazott, amig kertem.
2022. aug. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A közvetlen felettesemnek 9 hetesen mondtam el, mert korábban jelentkeztem a cégnél egy opciós védőoltásra, ami nagyon elhúzódott és pont akkor szóltak, hogy mehetek, amikor várandósan már nem akartam beadatni. Neki elmondtam, illetve kértem, hogy segítsen kimagyarázni... Segített.

Az ügyvezetőnk 2 héttel később leült velem szembe az ebédlőben (véletlen pont ketten voltunk) és kerekperec kérte, hogy ismertessem a terveimet, szeretnénk-e gyereket, mikor, stb., mert pótolniuk kell, az idő lesz, stb. (vezetőként dolgozom). Ott nem volt pofám hazudni, úgyhogy elmondtam, hogy kb. 5 hónap múlvára szervezze a pótlást. Én másnak a cégnél nem mondtam el és tőlük is diszkréciót kértem még. Erre 13 hetes lehettem, amikor már az egyik beosztottam jött be gratulálni, hogy hallotta a nagy hírt... mint kiderült az ügyvezető csak a hr-rel kommunikált a pótlásommal kapcsolatban. Azok meg hát mindenki mással is.

A családnál 11 hetesen voltunk otthon, nekik akkor elmondtuk. Teljesen publikus 14-17. hét között lett, amikor már tényleg mindenkinek elmondtuk, hogy ez a helyzet.

2022. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
A főnökömnek 8 hetesen mondtam el, ott annyira besűrűsödtek a vizsgálatok, hogy nem akartam hazudozni, illetve visszaélni senki bizalmával. A szülőknek, nagyszülőknek a 11. héten mondtuk el, pont előtte voltam kontrollon, ott láttuk, hogy minden rendben. A többi kollégának, közeli barátoknak a 12. heti UH után mondtuk el a nagy hírt. Másoknak azóta sem, terjed a hír magától is, illetve ha úgy jön ki a lépés akkor persze mondjuk, nem tagadjuk. Nem titok, de mi nem vagyunk világgá híresztelő típusok semmiben. 18+6 hkm
2022. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9es vagyok, jelen esetben mire fel lettem lepontozva?
2022. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!