Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen idősen vállaltátok fel...

Milyen idősen vállaltátok fel a terhességet ?

Figyelt kérdés

12-14. Hétig nem nagyon akartuk bármi lehet ne adja a jó isten de sose lehet tudni…

Viszont úgy néz ki ha akarjuk ha nem muszáj lesz mert el kell mennem jövőhéttől táppénzre az orvos szerint, tehát ha szólok majd munkahelyen akkor 5 percen belül már mindenki tudni fogja 🤦🏻‍♀️

De nem is akarom amúgy tagadni.

(10 hetes leszek)



2022. aug. 15. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Sosem értettem a munkatársaimnak mi a lópikula köze lenne hozzá, hogy miért vagyok táppénzen?

A főnöknek esetleg mondhatod, de a táppénzes papír leadásáig még a hr-es sem kell, hogy tudja.

Én annyit mondtam, hogy az eü állapotom miatt sajnos bizonytalan ideig nem tudok dolgozni.

A tápos papírt pedig leadhatod 2 hét múlva vagy ha tartósan otthon vagy, akár havonta is, addigra meg még biztosabb fejlődik a magzat és nőnek a megmaradás esélyei.

2022. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
10. héten szóltam a főnökömnek, mert bele szerettek vonni egy két éves projektbe. Én is ki szerettem volna várni a 12 hetet, de így éreztem akkor korrektnek.
2022. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Mindketszer a 10 hetes ultrahang utan, ahol mar lattuk mozogni is. A munkahelyemen a 14.-16. heten mondtam el.
2022. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy volt, hogy 10. hét felé kezdték megbeszélni, hogy ki melyik következő évi projektre kerül, így akkor elmondtam. De őszintén szólva én már amúgy is alig bírtam kivárni. Untam a magyarázkodást, hogy rosszullét miatt nem bírtam annyit dolgozni, meg hárítani a kérdéseket a jövővel kapcsolatban, stb.
2022. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
1# Semmi.. De nálunk olyan a közösség és vagyunk olyan viszonyban többekkel, hogy furcsa lenne mindenféle magyarázat nélkül táppénzen lenni. Hazudni meg nem szeretek.
2022. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

9 hetesen mondtam el a főnökeimnek, mivel másik kolléganő is akkor jelentette be, hogy 12 hetes terhes, és az ő munkájának nagy részét nekem akarták adni.

Nyilván jeleztem a főnöknek, hogy egyelőre még nem szeretném világgá kürtölni, csak nekik mondtam el. Ennek ellenére másnap már az összes kolléganő tudta :(

2022. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze értem és nyilván semmi közük hozzá, de szerintem az én főnököm a világ legpletykásabbja.. plussz rosszindulatú is, ha megtudja egyből körbe szalad hogy ő mondhassa el a nagyhírt..

ja és a házi orvost is ismeri és jóba vannak, úgyis felhívná hogy mi az oka hogy nem dolgozok és hiába nem szabadna az orvosnak ilyenről beszélni úgyis beszél…

Ritka az az orvos aki tényleg tartja magát a titoktartáshoz..

És hát ez van kiderül kiderül nem azért tartanánk pár szemközt a dolgot mert baj csak nem akarjuk hamar elkiabálni..

Dehát ha ez lesz akkor ez lesz.

Csak érdekelt mások véleménye, tapasztalata.

2022. aug. 15. 13:16
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Otthon ( szülők, közeli rokonok) hamar.. anyuéknak uh előtt a teszt után azonnal..

Dédik ek, meg akikkel szülinap stb is van az uh után 8. Héten.


Mi együtt vagyunk boldogságban szomorúságban is.

Màsrészt nekem pl jó volt, hogyha bàrmi van, akkor aki velem van tudja mi a helyzet…

De sokan nem így gondolkodnak.

Ha elveszítettük volna is nyakbaborulás lett volna( ahogy a családban több esetben elő is fordult)



Munkahelyen 12. Hét elsőre

14. Hét másodikra.. innen olyan 17-20. Héten volt random is téma.. mert akik tudták kérdeztek olyan füle hallatára, aki nem tudta.. majd meg látszódott ( végig dolgoztam)

2022. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Nekem csoportvezető lenyomott egy olyan dumát, hogy 12 hetes kor előtt nem is terhesség....🤣 De én sem akartam volna előbb mondani pedig, de muszáj volt.
2022. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Szobatársam azt is tudta hogy pozitív lett a tesztem, és hogy úgy készüljön hogy táppénzre megyek 3 hónap múlva.

Anyósomnak és a dédinek a 8. héten mondtuk el, a családnak a 12. héten a prena teszt után. Apósomnak miután megszületett a kicsi. A másik dédi még most sem tud róla hogy majd 3 éves a gyerek.

A pletykás főnökömnek és a többi kollégának a táppénz előtt két héttel mondtam el, addig önállóan lezártam minden folyamatban lévő ügyet, rendberaktam minden dossziét hogy mindent pikk pakk átadhassak.

2022. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!