Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma vagyok 40 hét 3 napos a...

Ma vagyok 40 hét 3 napos a dokim azt mondta maximum 41 hèt 3 naposan (azaz egy hét mulva inditja be csak a szülést) ma nézte zárt a méhszáj es nagyon fent van a baba. Lehet ebből 1 het mulvánàl hamarabb szülés?

Figyelt kérdés
Màr nagyon várjuk, meg már idegölő ez a terminus tullepes, foleg hogy meg a doki csak egy het mulva inditja be maximum azaz 41 het 3 naposan. Az olyan sokara van. Meg soknak tunik. De amugyis ereztem hogy fiatalabb a terhessegem szval hiaba vagyok ennyi idos lehet kb 39 hetesnek felelek meg meretek alapan. Csak mar felek hogy minel tovabb huzzuk a terhesseget ne hogy baj tortenjen. Mar siman meglehetne szulesztenie. Valaki jart mar igy h ennyire tulhordta? Vagy hogy ennyire fent volt a baba es közbe mégis beindult a szülés?

2022. aug. 16. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Akciózzatok egy kicsit a pároddal, a "cuccban" méhszájérlelő anyag is van.
2022. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Bármi lehet, bármikor. Tudom, hogy idegörlő a várakozás de tudja a baba, hogy mikor kell neki elindulni. Addig maradnak a házipraktikák.
2022. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Ki ez a csodálatos orvos, akinek van annyi esze, hogy nem macerálja idő előtt a babát? Ritka kincs, örülj neki!

A szülésindító praktikák akkor működnek, ha a baba már amúgy is készen áll a születésre. Akkor meg jön úgyis, legfeljebb pár óra késéssel indul be. Ne aggódj. Ez is épp annyira normális, mint 39 hetesen szülni.

2022. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nincsen semmi gond a terminus túllépéssel, az orvosod ritka értelmes. Én azért imádkoztam, hogy csak indítani ne kelljen, de tudod. És persze, simán megindulhat még 1 hét alatt magától is. Nekem 40+2 reggelén még zárt volt a méhszáj, sehol egy fájás, még egy jósló sem, éjszaka meg már vajúdtam.
2022. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
*de te tudod* Kimaradt egy TE :)
2022. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sem és az orvosom sem szeretné inditani míg nincs semmi panasz vagy problèma NST-n vagy ultrahangon. Mindent tökeletesnek lát ugyhogy azt mondta még korai lenne szegenyt kirangatni. De mar kedden cselekedni fog azt mondta mert mar akkor 41 het 3 naposan lehet tulzas bent tartani. Addig meg remenykedunk beindul magatol😊😍
2022. aug. 16. 18:44
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem túlzás. Sok országban 42. hétig békénhagyják a babát, pl. Hollandiában, és minden értékelhető szülészeti eredményük sokkal jobb, mint a miénk.
2022. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Én nekem végig fent volt a pocakom alig kaptam levegőt 41 reggel indítottak (nekem az is sok volt mert rossz volt a vérnyomásom) de a kisasszony úgysem jött ki végül 41+2 re született 36 óra után már ott voltam hogy egy vajas késsel is kiszedhetik csak valaki csináljon valamit 😂 végül császár lett kifordult az irányból és leesett a szívhangja de teljesen egészséges és iszonyatosan türelmetlen 😅de azt akartam kihozni, hogy csak 3200 vel született és nem akarták elhinni, hogy egy túlhordott baba, szóval ne aggódj kitartást, bármikor megindulhat magátol is.:)
2022. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá hogy azért hordom túl mert később fogant ugyanis a terhességi tesztem menszesz elmaradas utan kb egy hettel lett pozitiv. Ugyh szerintem keson fogant ugyhogy igy a terhessegem is fiatalabb. Meretek alapjan is mindig volt masfel het elteres
2022. aug. 16. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:

41+1 indult spontán a lányom.


41+4-ig kaptunk időt.


Szintén fent a pocak

Zárt méhszájjal a legvégéig.

Nekem amúgy még korábban is fogant, a koràbbi méretek is ezt igazolták, viszont a baba kicsinek ígérkezett, minden értékem tökéletes volt, az nst is.


Vègül egy kifejezetten nehéz szülésem volt, de cserébe nem volt hosszú, és sokkal rosszabbra számítottam eleve.

( a dokim előtte már mondta, hogy valószínűleg oka van, hogy nem indul, vagy izomtónus vagy a zsinórral van valami stb

Azt minden alkalommal emiatt nézte, hogy nincs beletekeredve…


Végül rövid volt, az izmai rendben vannak/ voltak)

A fentiek miatt nem tudott segíteni, nem volt tolófájásom rendesen, pedig hagytak időt sokat.. így műszeresen segîtettek ( vákuum)


De élményként és fájdalomként nem volt rossz, csak állîtólag nehezebb, mint kellett volna. Mivel összehasonlításom akkor nem volt még, így nem volt semmi traumatikus stb.

Sérülésem is 3 öltés volt( a vákuumnál protokoll)



Azóta szültem már.


Tudom miért mondták, hogy nehéz volt.

Rendes tolófájásokkal egész más, pedig itt zsinórral a nyakán született meg a baba.

Itt is 40+2 jött.. csak alig értübk be a kórházba ( reggel zárt méhszájam volt még, méh az egekben)



Az összes indítópraktikát bevetettem a bábakoktélon kívül.. semmit nem ért.

Napi 5,5 km-t sétáltam, amiben emelkedő és lépcső is volt felfele sok..

Szóval ha jön, akkor jön csak úgy is.



Kitartás és olyan szülést kívánok, mint a második volt nekem..

2022. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!