Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhesen hosszabb...

36 hetes terhesen hosszabb autóút?

Figyelt kérdés
Mai naptól nem dolgozom és elterveztük a férjemmel, hogy elmegyünk kettesben a kedvenc városunkba enni egy finom halászlevet, illetve mivel Majális is lesz szerdán biztos lesznek programok is. Tőlünk 230km-re van ez a város, reggel mennénk, kora este jönnénk, így aznap 460km-et tennénk meg. Anyukám szerint kockázatos már ilyenkor ennyit kocsikázni, kissé kiakadt, hogy már nem lehetek ilyen felelőtlen stb. Bennem fel sem merült, hogy nem kellene menni mivel nincs semmi tünetem, teljesen energikus vagyok, meg persze nem is túrázni készülünk. 36 hetesen szerintem aránylag kevés annak az esélye, hogy pont abban a kb.8 órában indul be a szülés. Mi erről a véleményed?
ápr. 29. 21:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Dobd be a táskádat, biztos ami tuti, kórház ott is van, ha mégis gond lenne. :)

Velem annó nagymamám veszekedett, hogy micsoda felelőtlenség elbuszozni a 3 megállóval odébb lévő játszótérre a 3 éves nagyobbikkal... :D

ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Anyud kicsit túlgondolja...

Néha álljatok meg, hogy kicsit mozogj (trombózisrizikó miatt), de ennyi. Meg persze azért legyen nálad cucc, meg a kiskönyved, ha valami lenne mégis.

ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Én is bedobnám a szülős szettet, de amúgy simán útnak indulnék. 41+1-en szültem, nagyon sokat programoztunk még a 39. hétig és milyen jól tettük... Azóta is emlegetjük milyen kötetlen élet volt az még. :D

Szerintem érzi már azt egy nő, ha lassítani kell. 39 hetesen már nem volt kényelmes autóban zötyögni, 30 percnél többet ülni sem, nyilván ha ez lenne 36 hetesen is, akkor nem kérdés, hogy nem kell menni, illetve külföldi utat már nem vállalnék, de most őszintén... Ha be is indul a szülés abban a 8 órában és ne adj isten már esély sincs hazaérni, akkor mivan? :) Kicsit nagyobb macera szülés után hazautazni, kb. ennyi.

ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
57%
Én más helyébe mennék, a magaméba nem. :D Nem gondolom, hogy abba a 8 órába fog történni bármi. Mi a második trimeszterbe utaztunk el messzebb, sajnos előjel nélkül ott öntött el a vér, a kis vidéki kórházból nem akartak hazaengedni a sajátomhoz, saját dokimhoz, úgyhogy hetekig távol voltam a családomtól. Én nem vállalok be a végéig még 1x ilyet az előzmény miatt, de csak azért nem, mert nálam az első is korábban jött hirtelen, ő is majdnem másik városba, pont hazaértünk a szüleimtől. Nem szeretnék máshol szülni vagy hogyha komplikácó van, akkor ott lenni heteken át mondjuk. Viszont amúgy kedvem lenne és ha nem lenne ennyi előzményem biztosan mennék egyébként. :D
ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
3# Nem mindenki szeretne 230 km-re szülni mondjuk annyi csak. :D A férjed napi 230 km-t tenne meg, hogy látogathasson például. Ha komplikácó van, vagy tovább vagytok bent még rosszabb naponta utazgatni oda-vissza. Meg sokan az adott, helyi kórházban tervezik például.
ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Én elindulnék.
ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem vizesednék ennyire akkor mennék. Az elsővel én is utaztam hosszú útra a 36. héten. Kész szenvedés volt az egész, hazafele állandóan megkellett állni, mert nem bírtam az autóban üllni annyira fájtak és zsibbadtak a lábaim. Aztán egy gyógyszertárnál álltunk meg ahol adtak rá krémet.
ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék messzire. 37. héten a semmiből elfolyt a magzatvizem.
ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

36 hetesen már kórházi cucc mindenképp kell, ez nem is kérdés.

Amúgy ha bírod, és tartotok közben pihenőt, miért is ne?

De én amúgy megfontolnám, hogy egy éjszakát ott is költsek. Így mégis kicsit több idő lenne, nem fárasztana a visszaút egyazon napon.

ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Én 36 hetesen még simán jártam kondiba meg túrázni, előtte meg 15

000 km-t autóztunk a 10. héttől.

Írod, hogy energikus vagy te is. Így simán mennék, nem is gondolkoznék.

ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!