Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti hogy viseltétek...

Kismamik! Ti hogy viseltétek a barátnők lemorzsolódását?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és 27 hetes várandós. Sosem volt nagy baráti köröm. Volt 2 barátnőm akikkel összejártunk, de amióta bejelentettem a terhességem azóta nem is keresnek ami nekem rosszul esik. De az ilyen "barátokért" nem is baj... Ezek után hol tudnék barátkozni? Az ősanyák, és a játszótéri anyukák társaságát kerülném. De szívesen barátkoznék értelmes anyukákkal.
2022. aug. 21. 01:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Együttérzek. Mondjuk én 36 vagyok. Nekemse volt előtte se nagyon de miután kisebbik fiam down szindrómával született el is tűnt az a kevés is. Nem tudom hol lehetne barátkozni. A játszóteres anyukák nekem se jönnek be, némelyik úgy tapad meg elkezd hozzám beszélni mintha már régóta ismernénk egymást
2022. aug. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


32 éves, 2 gyerekes anyuka vagyok. Igazából nekem is régen nagyobb baráti köröm volt, most jó ha két emberre tudom azt mondani, hogy viszonylag gyakran kommunikálunk. ( Találkozni pedig jóval ritkábban tudunk.) Az egyikőjük még gyerekkori barátnőm.


Nyilván nem esik/ esett jól, amikor realizáltam, hogy sokak számára már csak akkor jelentek egy keveset, ha én keresem őket... 🤔 Így ezt egy idő után egyre inkább mellőztem és igyekszem nem foglalkozni velük- persze ez nem volt mindig egyszerű.


Ráadásul egy kisebb településen élek tavaly óta, így itt nem ismerek senkit, és itt nincs is lehetőség eljárni valahova vagy legalább egy nagyot sétálni valami szebb helyen - ami nekem nagyon hiányzik.


Most akarom elkezdeni a jogsit, hogy legalább azáltal kicsit szabadabb legyek mozgás terén.. 🙂 A kisebb gyermekem még nem tudom hosszabb időre másra bízni, mert még szoptatom, így ha ő is nagyobb lesz, majd talán könnyebben ki tudok mozdulni.

🙂 Addig meg szabadidőmben marad a net és a naplóírás számomra... 😉


Megkérdezhetem hol élsz?


Boldog babavárást kívánok! 😊

2022. aug. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Te is leszel nemsokára "játszótéri anyuka".. És barátnők hiányában lehet te is odamesz majd ott egy másik anyukahoz, mert egyáltalán jól fog esni, hogy van kivel beszélni..

Meg sem született még, de már ősanyazol meg gunyolodsz. Tudod ertelmesek is járnak jatszóra és ertelmeseknek is vannak időszakok amikor úgy tűnhetnek mintha.. Csúnya dolog ítélkezni, főleg ha barátokat keresel.

2022. aug. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Lettek helyettük mások. Többnyire már gyerekesek. De jött vissza régi barátnő is az életembe, akinek elóbb születetr gyereke, mint nekünk.

Vannak normális anyukák mindenfelé, csak meg kell őket találni, az ősanyákat meg gyorsan levakarni.

2022. aug. 21. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam, aztán a sors úgy hozta, hogy a párom egyik haverjáéknál 2 hónappal előttünk megszületett a babájuk, velük kezdtünk összejárni, aztán amikor a kisfiam 3 hónapos volt, elkezdtünk babamasszázsra járni és ott az egyik anyukával nagyon jóban lettem, hasonló kaliber mint én, azóta is összejárunk, babákkal és nélkülük is. Illetve maradt 1 barátnő, aki a régi társaságból való, még nincsen gyermeke.
2022. aug. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Lehet mert másról sem tudsz beszélni, csak a terhességről, gyerekről
2022. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Hármas jól mondja. Nem úgy van ám az, hogy majd te eldöntesz előre mindent, lehet, nagyobb ősanya leszel, mint akiket most lenézel.

A játszótéri anyuka meg milyen típus? 🤣 Ekkora hülyeséget.

2022. aug. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Erre én is kíváncsi vagyok. Milyen az a játszótéri anyuka? Ez valami új fogalom?😂

Még te magad se hogy te milyen anyuka leszel de már ítélkezel más anyák felett. Hát nem irigylem azt akihez közeledsz majd

2022. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
Sztem te tudod milyen anyuka leszel? Besavanyodott. Aki sose megy sehova a gyerekkel (max játszira ha üres) mert nehogy kommunikálni kelljen más emberekkel. Mert ugye mindenki hülye csak te vagy helikopter. Aztán panaszkodsz h milyen rossz h nem tudtok menni sehova. A gyerek meg ha kettőnél több más gyerek van körülötte nem tudja mit csináljon
2022. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
A játszótéri meg bölcsis-ovis ismeretségek nagyon jól fognak jönni, amikor le tudjátok egymásnak passzolni majd a gyereket vendégségbe, vagy felváltva tudjátok vinni úszásra... és még egy csomó szituáció. Pl. online oktatás miatt otthon dolgozol és a gyerek unatkozik, akkor áthívhatjátok a régi Pistikét, mert ő is itt lakik sarkon, nem úgy, mint az ingázó osztálytársak, és mindenki nyert. A nagyobbik gyerekem már kiskamasz, de még mindig vannak onnan barátaink (mármint nekem is). És meg lehet találni ugyanazt a társadalmi réteget és azonos értékrendet, mint ahová ti tartoztok egy random nagyváros közepén is. Nem gáz bandázni vágyni semmilyen korban :) A nőknek meg természetes igényük, pláne kisgyerekkel a tapasztalatcsere. Hogy milyen program van a parkban, érdemes-e kimenni vagy ki mennyire elégedett a háziorvossal. Ugyanaz, mint a GYK, csak kézen-közön a játszótéren sokkal relevánsabb infókat fogsz kapni a környezetedről, mint az internetről vagy a (még) gyerekmentes munkatársaktól. Persze meg kell szűrni, meg nem kell bárkivel haverkodni, de szerintem marha hasznosak meg lelkileg is jót tesznek ezek az ismeretségek, ha tudsz nyitott lenni. De majd meglátod, most biztos sok mindenre úgy gondolsz még, hogy "ciki" meg kívül van a komfortzónádon, aztán a gyereket kergetve meg te is más leszel.
2022. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!