Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A lelet értelmezése(?)

A lelet értelmezése(?)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most voltam bent a sürgősségin, mert itthon véreztem.

Segítetek értelmezni a leletet?

Ezt írták fel:


Otthonában kevés pecsételő vérzés, görcs jelenleg nincs, korábban hematomát írtak le.


Kisebb lúdtojásnyi ut.afv.-ben, körny. szabad. Has puha betap. C:3000


TVS: Ut. - ban szabályos petezsák, 15x13,5 mm

CRL:7,4 szikhólyag 4mm subchorálisan sarlószerű bevérzés látható.


Mko.-on PCO-s ov.látható,douglasban foly. nincs.


Dg: Ab.immin. 6+4 die


Rutasorbint meg Elevit plust javasoltak.


2022. aug. 27. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegető vetélés (ab.immin). A petezsák és a méhfal közt (subchoralis) van egy bevérzés (hematoma), az vérzett. Van pcos-ed (policisztás ovarium szindróma), de az ebben az esetben "mellékes", rengeteg nőnek van, a többi jó, a méhszáj és a méhnyak megtartott. A baj az, hogy a petezsák alatt van a hematoma, ami ha kifakad "kisodorhatja" a babát, mert elválik a méhfaltól. A rutasorbin erősíti az érfalakat, sajnos ennyit tudnak tenni és várni, hogy felszívódik-e a bevérzés, a baba fejlődik-e.
2022. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jézusom, nagyon szépen köszönöm.

Nekem azt mondták, hogy semmi gond nincsen, amiért aggódni kellene.

2022. aug. 27. 18:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok, pihengess sokat, szedd amit javasoltak. Ennyit tudsz tenni. Sarló alakú a bevérzés, valószínűleg már kifakadt és a nagyja már "kijött"(bocsi, nem tudok ennél szebb szót találni, emiatt véreztél). Kívánom, hogy rendben legyen minden ❤️. Rossz helyen van a hematoma, de simán benne van a pakliban, hogy szépen eltűnik. Onnantól pedig már minden rendben, a későbbiekben semmi jelentősége nincs, hogy ez volt. Most pár hét pihenés, ne cipekedj, ne erőltesd meg magad, házaséletet se éljetek (összehúzódást/görcsöt okozhat), a bevérzés meg (ami maradt belőle) szépen elfog múlni valószínűleg.
2022. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ha lehetne, most megölelnélek 🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍
2022. aug. 27. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Sok jo dolgot irt az 1-es,de azt kifelejtette hogy hematoma es hematoma kozt is van kulonbseg. Nem mindegy hogy hol helyezkedik el es hogy okoz-e problemat. Akiknel igy helyezkedik el a hematoma es kissebb-nagyobb verzes tapasztalhato, nagyobb a korai veteles, lepenylevalas es a kesobbiekben a koraszules kockazata,mint azoknal akiknek semmit nem okoz. Raadasul ahogy az egyes mondta mar valamennyi kiurult,de meg mindog urulhet es annak meg senki nem tudja a kimenetelet,hogy fog-e problemat okozni.


Engem inkabb az erdekelne,hogy a fenyegeto vetelesen kivul miert irtak oda a 6+4 melle,hogy "die". Ami megint csak eleg csunya dolgot jelent,de hogy ebben az esetben mit jelenthet az szamomra nem vilagos.

2022. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert mit jelent a die?
2022. aug. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-os vagyok.


Epp ez az, nekem fogalmam sincs. Angolul ismerem a jelenteset,ami meghalnit jelent,de en eddig mindig latinul lattam feltuntetve a dolgokat korhazi papirokon, igy nem tudom.

2022. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6+4 die a terhesség korát jelenti, ha jól tudom.

Anyukámnak 8 hetesen lett egy olyan hematoma, amire akkor azt mondta az orvos, hogy kizárt, hogy megmarad a baba. Pihent sokat, nem emelt, szedte amit felírtak neki és minden rendben ment utána :) Makk egészségesen született a tesóm, azóta már 11 éves.

2022. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hematomam, ugyanugy sarlo alakban, ugy vereztem tole minden heten mintha disznovagas lenne. 5 forintot nem adtak a babamert… aztan lass csodat a 12.hetre felszivodott, mar 29.hetesek vagyunk:)
2022. aug. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Die =nappal
2022. aug. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!