Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor most veszélyeztetett...

Akkor most veszélyeztetett terhes lettem?

Figyelt kérdés
6-7 hetesen véreztem, ezért elmentem rögtön vizsgálatra. Majd szerencsére megállapították, hogy egyelőre nincs gond. Viszont az EESZT-be a fő diagnozisnál az áll, hogy veszélyeztetett terhes, illetve a papíron amit kaptam, hogy . Ab. imminens. Ez ügyeleten volt, a saját nőgyógyászomhoz jövőhétre van időpontom, így vele még nem beszéltem. Ez most azt jelenti, hogy innentől veszélyeztetett vagyok? Az mit takar, azon kívül hogy hamarabb elmehetek táppénzre?

2022. szept. 5. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 1x valami hasonlóval bemész, veszélyeztetettnek minősülsz.

Jőt. Nekem volt egy üres petezsákos terhességem, úgy szakították meg. Az utána következő terhességem probléma mentes volt, az előzmény miatt mégis veszélyeztetett.

Fődiagnózisnál muszáj beírniuk valamit, általában azt írják ha ügyeleten jártál.


Egyébként semmit nem jelent. Ha akarsz elöbb elmehetsz táppénzre és ennyi.

2022. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Tappenzes állományban kötelező ennek feltűntetèse, zvartalan és problémamentes terhesség esetén is ezt szokták rairni! Valamivel muszáj megindokolni a tappenzt!
2022. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem pl a munkahelyem jellege miatt nem volt javasolt a további munka, semmi panaszom nem volt megis ugyanaz lett a papiromra írva mint neked!
2022. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Kb mindenkinek mindenre írják otthon, hogy veszélyeztetett terhes. Szóval ne aggódj.

Én külföldön viszem végig a tehességet az ikrekkel. Az orvosom mondta, hogy maximum 6. Hónapig dolgozhatok. Erre számítsak. Most már be is töltöttem, a munkámat (saját cég) pedig abba is hagytam a kérésére, mivel ismer. Így a babák érkezésére tudok koncentrálni (befőzés, fagyasztó telipakolása, ház rendben hagyása). Amíg nem érzi úgy, addig ezeket a saját tempómban csinálhatom. Szerinte fontos a mozgás, de csak okosan és a testem jelzéseire odafigyelve. Viszont ezt csak stresszmentes élettel engedi. Ha valakinek stresszes az élete, azt befekteti inkább már a 6. Hónapban. Amúgy hivatalosan én is veszélyeztetett terhes vagyok az ikrek miatt, de ez nem egyenlő egy betegséggel, ahogy láthatod nálam is. Élem az életem, de 2 naponta beszélünk, 2 hetente vizsgálatra járok.

2022. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

1. Minden panasszal azt írják terhesen a papírra, hogy "veszélyeztetett terhesség", mert egyszerűbb egy kódot megjegyezni és beírni, mint állandóan keresgélni, hogy az el.ott BNO rendszerben melyik passzol legjobban a panaszokra.

2. Valójában alacsony és magas rizikójú terhesség van, de a beosztás a terhesség alatt változhat. Mivel van egy olyan pont a rizikóbesorolásban, hogy "vérzés a terhesség alatt", így magas kockázatúnak leszel minősítve. Viszont ha elmúlik a vérzés és utána panaszmentes a terhesség, vissza lehet minősíteni alacsony kockázatúnak (az más kérdés, hogy senki le se szokta már szarni utána, hogy ezeket írogassa a kiskönyvbe).

2022. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

4#

Itthon nekem az a tapasztalatom az ikerterhesseg alapból magas kockázatú besorolás alá esik, veszélyeztetett helyzetnek minősitik mert fokozottabb ellenőrzést igényel akkor is ha egyébként nincs panasza és alapbetegsége sem a kismamának!


Engem pajzsmirigy alulműködés miatt is magas kockázatúnak ítélt a magándoki, de

senki más nem foglalkozott soha ezzel a fajta besorolással.

Sok esetben a veszélyeztetett terhesség eleve együtt jár magas rizikó besorolással de utobbival aztan utana tényleg nem igazán foglalkoznak.

2022. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem aggódom akkor, legalább hamarabb abbahagyhatom a munkát, mivel pár hetesen barnáztam, aztán másfél hétre rá véreztem nem is kicsit, így ha nem is derült ki mi volt az oka, jobbnak látom ha előbb abbahagyom majd a munkát, és inkább pihenek, magamra koncentrálok. Ez ilyenkor hogy működik egyébként? Mondom a nőgyógyászomnak hogy mi a helyzet, ő ad egy nőgyógyászati véleményt, ami alapján a háziorvos bármikor ki írhat, teljesen mindegy hány hónapos vagyok?
2022. szept. 6. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

6: és hol írta a kérdező, hogy ikerterhes? Mert szerintem sehol.

A kérdezőnek válaszoltam. Az ikerterhesség természetesen magas rizikó.


Kérdező: Igen, úgy működik.

2022. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!