Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire baj, ha 22....

Tényleg ennyire baj, ha 22. hétig egy kilót sem híztam?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, eleve magasabb súllyal kezdtem a terhességet, 162 cm magassághoz 74 kg voltam. Most is ennyi vagyok, eddig semmit nem változott a súlyom.


Az orvosom szerint ez teljesen jól van így, de a védőnő zaklat, hogy híznom kellene, mert ez egyáltalán nem egészséges így. Szerinte minimum 80-82 kg-nak kellene már lennem. Bárki akit kérdeztem a családban, rokonságban, mindenki a védőnőnek adott igazat. Anyósom folyton azzal jön, hogy xy ismerőseinek a lányai mennyit híztak és szép egészséges gyerekeik lettek, de bezzeg a unokatestvérének a lánya 16 hetesen elvetélt és az orvosok szerint az volt az oka, hogy túl vékony volt (170 cm magassághoz 55 kg volt akkor és amúgy művi vetélése volt, mert a baba down kóros lett volna, aminek szerintem semmi köze nincsen a súlyának). Anyám meg annyira komolyan vette a szavait, hogy rögtön hozott is nekem 2 kismama nadrágot 48-as méretben (most 42-est hordok,ami amúgy még egy picit nagy is), mondván, hogy abba kell belehíznom. Amikor mondtam neki, hogy az orvos szerint minden rendben van, sőt az sem baj, ha csak néhány kiló jön fel a terhesség végére, akkor megsértődött. Kijelentette, hogy ő nem fog egy beteg gyerek mellett asszisztálni. Mondtam neki, hogy amúgy is arra rendezkedtünk be a férjemmel, hogy nem lesz segítségünk, mivel mindkettőnk részéről minden szülő aktívan dolgozik és ráadásul messze laknak tőlünk. Azóta pedig az egész rokonságban azt terjeszti a nővéremmel együtt, hogy én szándékosan koplalok és veszélyeztetem a magzatot.

Pedig erről szó sincsen, egyszerűen csak figyelek arra, hogy a férjemmel egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozzunk. Már terhesség előtt is így volt, próbáltunk mindketten életmódot változtatni, mert mindketten sokat szedtünk fel magunkra.


Valóban ennyire gond, hogy nem hízok? Anyám anno 25 kilót hízott mindhárom terhessége alatt, a nővérem +28 kg-val ment szülni három éve, most újra terhes, 15 hetes és már 7,5 kiló plusznál tart. De a rokonságban sem volt olyan az utóbbi időben, aki terhesség alatt keveset hízott.


A férjem szerint nem kellene foglalkoznom velük, inkább az orvos szavát vegyem alapul. Sokkal többet ér az, hogy egészségesen táplálkozzunk, mint, hogy még jobban szenvedjünk a súlyfelesleg miatt.


Én is inkább az orvosnak hiszek, de akkor miért ilyen ellenséges mindenki más?


2022. szept. 12. 21:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Ne hagyd magad elbizonytalanítani.

Hacsak nem koplalsz azért hogy ne hizz, semmi gond nincs ezzel.

A baba elveszi ami kell neki és nem zsírra van szüksége.

Amíg normálisan, változatosan eszel, addig minden rendben.


Nálam épp az ellenkezője állt fenn, közel 25 kilót híztam úgy hogy a ruhameretem maradt 40es, 175 centihez 72rol 94re és senki sem csesztetett, szülés után 3 nappal 84 voltam, 6 hét múlva 72 újra.

A terhesség minden szervezetre másképp hat. Ha szerinted minden rendben, akkor ne streeszeld magad rajta. Anyósnak meg mondd meg híztál 6 kilót had örüljön.

2022. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idősen -2 kilónál jártam, nincs ezzel gond és nem is csesztetett senki. Ne hallgass rájuk, egyeseknek úgy se jó semmi. Testvérem szegény 15 kilót hízott a végéig és a védőnő állandóan tette a megjegyzéseket, sokkalta de amúgy tök átlagos a 15 kg is.
2022. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Még akár fogyhatsz is... Nem egy gdm-es kismamát ismerek, aki fogyott az előírt étrend miatt, egészséges, normál súlyú babáik lettek.

A családod ostoba.

2022. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Dehogyis, teljesen jól csinálod. Sajnos vannak ilyen emberek, akik azt hiszik a baba az anya hájából táplálkozik, az ész érvek rájuk nem hatnak sajnos
2022. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
En 170 cm vagyok es 56 kgval kezdtem a terhesseget, 27.hetig semmi hizas, most 31 hetesen van rajtam 3 kg. Mindenki mas🤷🏼‍♀️
2022. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Az orvos a szakember, a védönö meg egy kotnyeles nöszemély, nem kell figyelni rá
2022. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

184 cm vagyok, 76-tal kezdtem a terhességet, most vagyok 18 hetes 74 kg..Nem koplalok, igaz, jobban oda figyelek arra, hogy egészségesen étkezzek.

Valóban mindenki más, ne hallgass a rokonságra, azért, mert várandós vagy, még nem kell 100 kilósra hízni, meg “kettő helyett enni”.

2022. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 kg fogytam 20 hétig. Nem szólt sohasem a védőnő vagy a nődokim. Baba rendben volt fejlődőtt.
2022. szept. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
154 cm magas vagyok, 50kg voltam mikor az első gyerekemmel terhes maradtam és 58kg mikor szülni mentem. A fiam 3640 gramm volt mikor megszületett, az Apgar-értéke 10-es volt. Rengeteget sétáltam és mozogtam a terhesség alatt és az egészséges étkezésre is odafigyeltem nagyon.
2022. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
20. hétig csak fogytam. Összesen "híztam" 8kg-t,de ebben benne volt a baba is. Egészséges baba lett.
2022. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!