Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyobb méretek, mint amekkora...

Nagyobb méretek, mint amekkora a baba kora?

Figyelt kérdés
28 hét 6 napos vagyok, 30-31 hetes méreteket mértek az UH-on. Azt mondta a védőnő, hogy diétázni kellene. Valóban nem fogam vissza magam a sütik terén az utóbbi 2-3 hétben, de alapból én nagyon vékony voltam és a terhesség alatt sem szedtem fel sokat. A férjem és én is magasak vagyunk. Természetesen elkezdek diétázni (cukrot, szénhidrátot visszafogom). Volt így valaki? Szerintetek drasztikus ez a méretkülönbség?

2022. szept. 27. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
A 2 hét belefér, a 3 már kicsit sok. Nem miattad mondja, hogy diétázz, hanem a gyereked miatt. Neki nem mindegy, hogy mekkora, hogy cukrosan születik-e. Cukorterhelésed rendben volt?
2022. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Terheléses cukorvizsgálaton nem voltál határérték közelében? Amúgy vannak nagyobb babák meg kisebbek, nálunk pont pici, de nem nagyon zavar mert az uh nem mutat tökéletes eredményeket, szinte csak tipp az egész, ne aggódj ezen de amennyire tudod fogd vissza magad. Viszont én úgy vagyok vele, hogy mikor máskor ha most nem szóval sanyargatni se kell magadat
2022. szept. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Cukorterheléses értékek teljesen rendben voltak. A 24 héten volt a cukorterhelés (24 hét 1 napos voltam), majd a 25 hét 4 napon is volt egy UH-nk, ahol szintén nagyobb volt a baba egy picit (26 hetes értékei voltak). A cukorterhelés előtt visszafogtam magam az édességgel kapcsolatban, utána engedtem el jobban, miután a cukrom rendben volt (5,6 mmol/l volt, ha jól emlékszem a 120 perces). Arra gondoltam, hogy esetleg nem lehet ezekben a nagyobb értékekben genetika is? Én magas vagyok (175 cm) és sosem voltam 52 kiló felett. A férjem szintén magas (190 cm) viszont ő hízékonyabb alkat. Ha butaság persze javítsatok ki! És nem azért írtam, hogy felmentsem magam a diéta alól, egyértelműen figyelni fogok. Inkább kicsit meg vagyok ijedve.
2022. szept. 27. 23:14
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Valószínűleg hosszú a gyerek. Ennyi
2022. szept. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Szia, szinte mintha a mi történetünket írzad volna :), nálunk ugyan ez volt. Folyamatosan 2-3héttel nagyobbnak mérte a doki kicsit, és én is meg a férjem is magasak vagyunk. Nekem is jó lett a cukorterhelés, és utána én is kicsit többet nasiztam (pont a karácsonyi időszak volt :D). Akkor szólt a dokim hogy lehet diétázni kéne, anit csináltam is onnantól. Február végén született a kisfiam, 4220-al, most 7 hónapos és extém gyorsan nő, akkora mint egy egyéves, 13kg, és 74cm, teljesen egészséges, nem kövér baba (tisztán anyatejes volt a hozzatáplálásig). Szertintem ez genetika, de a diétával nem csinálsz rosszat. Szerintem néha mérj rá a cukrodra, evés után 1 órával, ha 7 felett van, akkor diétázz. Már nincs olyan sok idő hátra, ezt simán ki lehet bírni. :) Boldog babavárást
2022. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok milyen súllyal születettek? Mármint te és apuka. A jelenlegi magasság elvileg nem befolyásolja a baba születési méretét, de a születési méreteitekből ki lehet indulni.
2022. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért 74cmhez 13kg az igen csak kövér.
2022. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogok vitatkozni úgy hogy nem is látod. De biztos hasznos volt a válaszod a kérdezőnek..
2022. szept. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os: Én 3650 grammal születtem 2 héttel korábban a vártnál, a férjem szintén 3700 grammal de ő 3 héttel korábban a vártnál.

5-ös, köszönöm, ezt jó hallani. :)

Köszönöm a válaszokat, a fogadott orvosommal holnap reggel ‘találkozok’, vele is megvitatom természetesen.

2022. szept. 28. 10:39
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Ez csak becslés.

Nekem a lányomat 39+1naposan a doki megnézte uh-val. Közölte kicsi, 2.2kg, méreteiben is le van maradva. Készüljek fel, beteg...

Masnap megszültem 3.3kg-val.

2022. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!