Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós am tilos a csirkemáj ?

Várandós am tilos a csirkemáj ?

Figyelt kérdés

Tegnap ebédelni voltunk, rántott csirkemájat ettem, zöldséges rizzsel.

Majd rám szólt az egyik ismerősöm, hogy ezt terhesen nem kellene…

Tudom, hogy vannak tilos ételek( nyers cuccok, valamennyi sajtféle stb)

De erről nem hallottam…

Valóban nem szabad enni ?

Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 29. 09:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Várandósan**
2022. szept. 29. 09:02
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
😂😂😂😂😂 Miért lenne?
2022. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem kellene ilyen hülyeségekkel foglalkozni, terhesen a nyers húsok/húskészítmények és a pasztörözetlen tej/tejtermékek, amiket nem ajánlott fogyasztani. De ezek is csak azért nem, mert ha netán nem ellenörzött körülmények között készültek, lehetnek fertözöttek, de nenm feltétlen azok és gyakorlatilag eléggé kizárt ennek a lehetösége.
2022. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy is, rengeteget megettem terhesség alatt, nagyon kívántam. De nem csak a csirkemájat, hanem a különböző májpástétomokat, májkrémeket.
2022. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Ismerősöd nagyon tájékozott 😂 Gondolom nem nyersen tálalták fel a frissen bepanírozott májat. Ha igen, akkor én kérek elnézést, és megkövetem az ismerősödet 😂 Egyébiránt a belsőségek fogyasztása dicséretes szokás a terhesség alatt (is).
2022. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Szabad enni, csak vigyázni kel várandósság alatt a túlzott A-vitamin bevitellel. De ennyitől semmi bajod nem lesz.
2022. szept. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok benne az A vitamin, de amúgy vannak akik fullba nyomják hogy ezt nem lehet meg azt nem lehet, mások meg normálisan kiegyensúlyozottan tudnak enni. 1x-i alkalommal nem lesz baj, csak ha feleszed a csirkeüzem összes máját. Szóval ne aggódj. Gondolom még az elején vagy, ha bárki beleszól majd, hogy mikor mit mennyit eszel, akkor mond meg nekik hogy ‘az orvosom nem tiltott el semmitől ami főzve van, ezért kis mennyiségekben simán ehetek bármit’ mondjuk lehet én még hozzátenném, hogy törődj a magad dolgával inkább, de lehet az már kicsit agresszívabb :D
2022. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Még jó is enni, mert magas a vastartalma, ezért sokan kívánják is terhesség alatt. Annyit szetinrem átlag ember nem eszik meg ami ártalmas lehetne.
2022. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Jó tanács, fogd be a füled amikor valaki ugat mit kell meg mit nem kell csinálnod terhesen, aztán anyaként. Ne egyél nyers húst meg tojást, a zöldséget, gyümölcsöt jól most meg és jól van, nem kell ezen aggódni.
2022. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Én is terhes vagyok, három dolgot nem eszem:

- nyers hús

- penészes/lágy sajtok (rántott/grillezett camambert pl. igen)

- házi tejtermékek

2022. szept. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!