Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki babát vár és van egy...

Aki babát vár és van egy kicsi gyereke már és nincs segítség.Ti hogy oldjátok meg ,mikor apa dolgozik és vizsgálatra kell menni?

Figyelt kérdés
2022. okt. 4. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy viszi magával, vagy időben keres fizetett segítséget.

Barátnőm pl hozzám hozta addig a fiát (2 évesen) mert én itthon vok gyeden az ikrekkel.

Egy másik barátnőm már akkor keresett sittert mikor terhes lett. Így mikor ment dokihoz, jött a hölgy hozzájuk és vigyázott a lányára.

Én úgy szerveztem h az apja itthon legyen mikor kell.

Pont velecsúsztunk a covidba es nem volt ovi. Így a férjem vagy szabit vett ki, vagy műszakot cserélt, ha nrm tudtam a beosztásához igazítani az időpontot (genetika pl)

2022. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát én idegent ingyen sem hívnék,nem még pénzért.

A vérvételekre ,(eddig 2x volt) szabit vett ki a férjem.Illetve az egyiken 3 órával később ment be.De vannak határidős munkák.Ezért nem örül a főnöke,ha szabit vesz ki.Ráadásul decemberben leállnak,arra is kell szabit hagyni.Jövőhéten 13 órára megyek ultrahangra ,az magán,így viszem magammal.A vérvételfk kórházban voltak,reggel 6:30 ra mentem.Oda semiképp nem akartam volna magammal vinni.Vannak nem kötelező ,de ajánlott vizsgálatok,azokra el sem megyek,mivel nincs kire bízzam.😤

Köszi a választ.

2022. okt. 4. 09:06
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Akkor nem tudom h milyen megoldást akarsz találni🤔

Vinni ne

szitter nem

apa nem

Ez így elég nehéz

Most ha paraszt lennék azt mondanám h ezen nem kellene 😤

Te vállaltad kis korkülömbéggel a gyerekeket. Ezek a problémák. pedig hozzátarzoznak a dologhoz.

2022. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Há ezt előre kell végiggondolni.

A férjem home office-ban van azokon a napokon és egyeztet a főnökkel, kollegákkal. Mondjuk a cég is családbarát, nem csak névleg, hanem valóban, a mindennapokban is nagyon támogatóak. Fél nap szabit nem lehet kérni? Csúszók nincsenek? Muszáj rugalmasabbnak lennetek a megoldáshoz, mert ez, hogy mindenre nem a válasz, nem fog előrevinni.

2022. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a párom rugalmasan beosztású, így az esetekben többségében itthon tudott lenni a naggyal. De vmikor nem lehetett ezt megoldani, volt hogy vinnem kellett magammal vérvételre. De olyan is volt, hogy egyik barátnőmékhez voltam kénytelen elvinni addig.
2022. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a férjem vett ki szabadságot vagy 1-2 órával később ment be, olyankor tovább is maradt, hogy ledolgozza.

Nem kis korkülönbséggel születtek a gyerekeink, de mi is beleestünk a covid-ba, így nem volt ovi.

Én magánorvoshoz jártam, így tudtam 18 órára kérni időpontot, mikor a férjem már otthon volt. Lényegében az utolsó pár hétben lévő CTG-ket kellett jobban megoldanunk, mivel azt már a kórházban csinálták délelőtt.

Tényleg gondoljátok át, mert 2 gyerekkel később se lesz egyszerű a betegségeket, szüneteket megoldani.

2022. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

En sem értem mit akarsz, ha a férjed nem, rokon, barat nem, fizetett segitseg nem, bevinni nem. Én így nem is vállaltam volna.


Amúgy nekem volt, hogy anyámnál volt, volt, higy barátnőm jött el velünk és amíg benn voltam addig sétáltak. Volt, hogy férjem jött el a kórházhoz a munkahelyéről, volt, hogy én vittem a munkahelyére a gyereket (munkahely ... ez relatív. Villanyszerelő vállalkozó, mindig máshol dolgozik).


Ne mond, hogy nincs egy barátnőd, vagy egy jó szomszéd...


Nekem 2 év van köztük

2022. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem kicsi a korkülönbség.3 év.Igazábol hülyén tettem fel a kérdést,mert az érdekelt volna,hogy ti viszitek e magatokkal a gyereket.A 12.genetikán jöttek ők is a kislányom ült az apja ölébe.A "sima "ultrahang meg nem olyan hosszu.Csak el lesz ott
2022. okt. 4. 10:42
 9/14 anonim ***** válasza:

A férjem kötetlen munkaidőben dolgozik. Van olyan, hogy hetekig itthonról, utána 5-6 napot távol van.


Az első gyerekemmel voltam otthon, amikor kerestünk bébiszittert. Fixen jött hetente kétszer 3 órát.

Amikor terhes lettem, akkor a fix időpontokon kívül is hívtuk amikor kellett. Így nem kellet szívességet kérni, vagy másokhoz alkalmazkodni.

2022. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk az én dokim. nem engedi be a vizsgálóba a gyereket (ha csak nincs babakocsiban/hordozóban) szóval nem lehet ott szabadlábon...

Viszont a váróban van gyereksarok és egy rendkívül barátságos recepciós aki figyeli a gyerkőcöt ilyenlor. Na meg a többi várakozó is ügyel rá.


Én legalabb is félszemmel figyeltem mikor a 4-5 éves forma gyerkőc ott maradt, könyvet lapozgatni, anyuka meg bement.

2022. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!