Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bababejelentésnél ez normális?

NemaRendőrség kérdése:

Bababejelentésnél ez normális?

Figyelt kérdés

Én mikor kiderült a hír hogy gyerekünk lesz, azt találtam ki hogy meghívjuk a családot egy vacsorára, ahol bejelentjük a hírt mindenki számára egyszerre.

Feleségem ezt lehurrogta, mondjuk el mindenkinek külön, "adjuk meg a tiszteletet".


Elfogadtam, teltek múltak a hetek.

Most elérkeztünk a 12.hez, a nagy bejelentéshez.

Kérdeztem tőle, hogy anyukámnak és tesómnak egyszerre mondjuk el, vagy külön külön.

Azt mondta hogy neki az mindegy, az a rész nem érdekli.

Őszintén szólva ez nagyon rosszul esett, úgy az egésztől el is ment a kedvem pár napra.


Ma mondta hogy felhívta a szüleit vasárnapra, hogy akkor bejelentjük.

Mondtam hogy okés, akkor az a nap legyen az övék, én felhívom a családom szombatra hogy akkor nekik meg akkor mondjuk el.

Ennél is kiakadt, hogy miért a tesómnak és anyukámnak mondanánk el először mikor ő csak a tesóm, anyukámnak pedig a 4. unokája lesz.


Én is vártam a babát, családom is egyfolytában kérdezi hogy mikor lesz már a bejelentés, történt-e már valami. De ezek után nem tudom. Kezd tényleg semmi kedvem nem lenni a bejelentéshez.

Azt sem értette hogy miért akarok összeülni emiatt a barátaimmal és elújságolni személyesen a hírt.


Én reagálom túl?



2022. okt. 14. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl. A feleséged nem nagyon képes kompromisszumra az írásod alapján. Valahogy magyarázd el neki, hogy ez nem csak róla szól és az ő családjáról, hanem mindkettőtökről és a te családodról is. Attól, hogy ő hordja a gyereket még az apukának is lehet véleménye és akarata. Mondom ezt én szintén 12 hetes terhesen. Sose mondtam volna ilyet a férjemnek.. Ketten mondtuk el mindenkinek. Mondjuk nálunk nem is volt megoldható, hogy mindenkinek egyszerre mondjuk el, de apránként mindenkinek elmondtuk. Fel se merült, hogy valamelyikünk családja hátrébb való lenne. Sok sikert a megoldáshoz és boldog babavárást! :)
2022. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Hát komám vagy felkötöd a gatyát vagy elhatalmasodik feletted az asszony.


Mi szimplán felhívtunk mindenkit. Én az én oldalamról, férjem az ő oldaláról. Nem volt verseny, hogy ki mondja el elöbb, vagy több embernek.

2022. okt. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Te figyelj mar, nem azert mondom, de biztosan a tied a gyerek? Ez a no baromi megdobbentoen viselkedik...
2022. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Fhú, kösd fel a gatyád, ha megèrkezik a gyerek neked annyi, öregapám...
2022. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Apukám mesélte hogyan bánt vele anyukám és családja mikor megszületett tesóm és én.

Kb eltiltották tőlünk őt. Nem bírta másodszor, szét is mentek kiskoromban.


Nagyon félek hogy erre a sorsra jutok. Minden vizsgálatra elmentem, fogtam a kezét az összes ultrahangon, elkéredzkedtem a védőnőhöz is, aktívan támogatom folyamatosan, próbálok felkészülni az apaságra, mert tudom hogy apakép nélkül nehéz lesz.

Folyamatosan fogom a pocakját hogy a baba megszokja az én szívverésem is, hogy nálam is nyugodt legyen mikor megszületik majd.


Erre elkezdenek jönni az ilyen "előjelek".

Felváltva van sírhatnékom és engedek el minden érzelmet, átengedve a beletörődött nem érdekel akkor érzéssel.

2022. okt. 14. 20:55
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Micsoda problémák édes istenem! Minek összejövetel? Minek bármi is? Egy hétköznapi találkozáskor elmondani és ennyi. Otthon éljétek meg a várandósságot kettesben mert ez a ti gyereketek, nem a családé!
2022. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Enyém a gyerek azzal nincsen gond.

Csak az zavar hogy mennyire sokad rendűként kezeli a "családomat", és így engem is.


Oké, ő heti többször felmegy hozzájuk mert kb a munkahelye mellett laknak, én meg pár havonta találkozom csak velük, de attól még ugyanúgy szeretem őket és fontosak nekem.

2022. okt. 14. 21:01
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerűen tojsz arra mit akar. Felhívod őket és pá. Ha neki joga van eldönteni dolgokat akkor neked is.
2022. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Nekem féltékenynek tűnik. Főleg amiatt, hogy “kiakadt”, amiért összeültél a barátaiddal is.

Korábban is voltak ilyenek? Vagy csak amióta terhes?

Ha csak azóta, akkor reménykedhetsz benne, hogy a hormonok játékáról van szó.

Ha előtte is, akkor nem irigyellek.

2022. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Próbálj meg leulni vele es megbeszelni hogy igenis fontos ez neked hisz te meg az apja vagy es a te csaladod is ugyan ugy varja a babat mint az ove.

Ha ezt nem erti meg akkor nem latok jovot ennek a kapcsolatnak, kifog kesziteni. Es kitudja mi lesz gyerek szuletese utan 😕

2022. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!