Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bababejelentésnél ez normális?

NemaRendőrség kérdése:

Bababejelentésnél ez normális?

Figyelt kérdés

Én mikor kiderült a hír hogy gyerekünk lesz, azt találtam ki hogy meghívjuk a családot egy vacsorára, ahol bejelentjük a hírt mindenki számára egyszerre.

Feleségem ezt lehurrogta, mondjuk el mindenkinek külön, "adjuk meg a tiszteletet".


Elfogadtam, teltek múltak a hetek.

Most elérkeztünk a 12.hez, a nagy bejelentéshez.

Kérdeztem tőle, hogy anyukámnak és tesómnak egyszerre mondjuk el, vagy külön külön.

Azt mondta hogy neki az mindegy, az a rész nem érdekli.

Őszintén szólva ez nagyon rosszul esett, úgy az egésztől el is ment a kedvem pár napra.


Ma mondta hogy felhívta a szüleit vasárnapra, hogy akkor bejelentjük.

Mondtam hogy okés, akkor az a nap legyen az övék, én felhívom a családom szombatra hogy akkor nekik meg akkor mondjuk el.

Ennél is kiakadt, hogy miért a tesómnak és anyukámnak mondanánk el először mikor ő csak a tesóm, anyukámnak pedig a 4. unokája lesz.


Én is vártam a babát, családom is egyfolytában kérdezi hogy mikor lesz már a bejelentés, történt-e már valami. De ezek után nem tudom. Kezd tényleg semmi kedvem nem lenni a bejelentéshez.

Azt sem értette hogy miért akarok összeülni emiatt a barátaimmal és elújságolni személyesen a hírt.


Én reagálom túl?



2022. okt. 14. 20:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Az jutott eszembe, hogy főleg nőknél szokták mondani, hogy az apjukhoz hasonló férfit találnak maguknak, még ha rossz is volt az apaminta.


Mintha nálad is ez lenne. Anyukádhoz hasonló dolgai vannak máris a párodnak.

Szerintem állj a sarkadra, mert a te családod épp annyira fontos a baba szempontjából, mint a párodé. Teljesen mindegy, az ő oldalukról hányadik unoka.

Nálunk is a férjem oldaláról anyóséknak 4. unoka lesz a gyerekünk, míg az én szüleimnél az első, de ezerszer lelkesebbek.

2022. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Felejtsd el ezt a "jó, akkor nem érdekel" durcás kisgyerek attitűdöt, és ülj le beszélni a nejeddel. Állj a sarkadra. Mondd meg neki kerek perec, hogy az a gyermek kettőtök gyermeke elsősorban, és csak másodsorban unoka/unokahúg/unokaöcs stb, mindazon által ti már egy család vagytok, mindkettőtök rokonai ugyanolyan fontosak, és hogy nem csak spermadonor meg bankomat akarsz lenni a gyereked életében. És hogy gondolkozzon el, mert ez így nem fog működni.
2022. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Én is nyilván máshogy állok lélekben a saját anyámhoz, mint az anyósomhoz, de ezt nem vetítem ki a férjemre. Önzőnek tartom a feleséged. Én hagytam, hogy a férjem jelentse be minden hozzátartozónak, legyen övé ez a szép apás szerep. Még most el kellene beszélgetnetek, hogy ne legyenek a nagyszülők között ilyen különbségek, mert később nagyon sok rossz születhet ebből a viselkedésből.
2022. okt. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
11%

Igen, te reagálod túl, nem kell ekkora feneket keríteni a dolognak. Pláne veszekedni miatta.

Mi lesz veletek amikor valóban fontos döntéseket kell meghozni?

2022. okt. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nehez ez, mert a nok ilyenkor, foleg elso gyereknel azt hiszik (en is azt hittem), hogy a no az elsodleges a gyerek eleteben, mindenki mas csak masodlagos, igy o tudhatja legjobban, hogy mi a jo a gyereknek es a vele kapcsolatos osszes dologban. Mar 2,5 eves volt a nagyobbik gyerekem, mire rajottem, hogy ez a gondolat mekkora szakadekot teremtett nemcsak koztem es a ferjem kozott, hanem a ferjem es a gyerekunk kozott is, pedig en anno eldontottem, hogy nem leszek ilyen. Aztan a hormonoktol meg az anyasagtol bekattantam.


Nekem szerencsem volt, mert a ferjem mellettem maradt, es a masodik gyereknel mar egeszen mashogy alltam mindenhez.


Szerintem meg most forduljatok egy jo parterapeutahoz vagy parkapcsolati mediatorhoz, mert ez a bababejelentes nekem csak a jeghegy csucsanak hangzik.

2022. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én is kismama vagyok és mi a férjemmel úgy csináltuk mivel messze laknak a rokonok hogy egyik hétvégén x-nek másik hétvégén y-nak mondtuk. Nem volt ebből hiszti hogy ki mikor tudja meg. Nagyjából egy időben tudták meg. Feleséged elég önző ezen a téren. Nekem nagyon tetszett volna ez az ötlet amit írtál hogy összehívni mindenkit :) feleséged helyében én örültem volna neki. :)


Szerintem ülj le vele és mond el neki hogy neked ez fontos hiszen te vagy apukája a kicsinek és te ugyanúgy fontos része leszel az életének attól még hogy ő hordja ki. Csak halkan jegyzem meg hogy nem értek néhány nőt magam sem. Valakinek a férje cseppet se ennyire izgatott és boldog, lelkes mint ahogy láthatóan te.


Engem jó érzéssel töltött el nagyon mikor a férjem a barátaival megosztotta alig bírta ki hogy ne mondja el nekik.


Az is lehet hogy a hormonok miatt ilyen hisztis. Mert néha én magam is fura vagyok saját magamnak és nem értem mi a gondom.

2022. okt. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez a kapcsolat úgy rossz, ahogy vagy. A családtól kellene indulni, terápiával. Ugyanis az ember agya úgy van behuzalozva, hogy mintákat keres, ha van egy kitaposott ösvény ami a családból jön, arra lép rá. A feleséged erősen kontrollmániás, domináns. Valószínűleg volt a családjában ilyen ember. Ahogy nálatok is, ahogy írtad is. Nem lesz jó vége. Nehogy ezt elmond a nejednek így, mert nem fogja érteni. Te viszont megtanulhatod terápia által a határmeghúzást és hogy hogyan mondj nemet, vagy hogyan reagálj a saját érzéseidre. Feleséged viselkedése mögött valamilyen szükséglet áll.
2022. okt. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17, a mondanivalod masodik felevel egyetertek, tavolrol diagnosztizalni valakit kontrollmaniasnak viszont eleg meredek, foleg, hogy csak a ferfi oldalat hallottuk.
2022. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én igazából nagyra értékelném, ha egy ilyen családi egybegyűlésen mondhatnám el, szerintem szép gesztus az ötlet.


Nálunk nem volt ez meghatározva, hogy ki kinek, mikor, ahogy sikerült (bár én sokáig nem kerítettem neki nagy ügyet, mert egy babánk már elment, inkáb az óvatos oldalon maradtam).

De nem is volt sértődés, duzzogás, mindenki örült, aztán ámmen.


Ha kicsit hormongőzös a párod, akkor azt mondom, hogy egy kulturált beszélgetés keretében ezt rakjátok tisztába. Ha lapállapota ilyen, elég önzőnek érzem, bár nyilván most csak az egyik oldal beszámolóját hallottuk.

2022. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!