Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért az utolsó menstruáció...

Miért az utolsó menstruáció első napjától számolják az orvosok a terhességet?

Figyelt kérdés
Az utolsó menstruációm első napjától számítva hét hetes lennék, az ultrahangon viszont alig látszott ma valami. Az orvos azt mondta, hogy kb 4 hetes és talán le van maradva a fejlődésben, és sokkal nagyobb kellene már legyen ahoz képest, hogy 7 hetes. De hogy lenne akkora, mint egy 7 hetes, ha abból a 7 hétből kettő az ovuláció előtti hét és még majdnem egy a beágyazódás?

2022. okt. 17. 16:12
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudni sok esetben mikor van/volt a peteérés.
2022. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2-3 hetes terhesség valós időben nincs. A fogantatáskor már 2 hetesnek számít a terhesség, még ha akkor ténylegesen nem is állhat fenn terhesség.

Tehát ha ő azt mondja, 7 hetes a terhességed, akkor úgy számol, hogy kb. 5 hete volt az ovulációd, és ahhoz képest le van maradva a terhességed.

Persze az ovuláció lehet később is, mint ahogy a menstruációdból következne. Kérdés, hogy mikor teszteltél először pozitívat?

2022. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Ez oké, egészen addig, míg ha később volt peteérés mondjuk és kisebb a baba, mint ahogy ők számolták, akkor egyből azt mondják, hogy valami baj van vele, nem fejlődik stb. Vagy csak az én nőgyógyászom mondja egyből, hogy ez nem oké, sokkal nagyobb kellene legyen, nem fejlődik stb?
2022. okt. 17. 16:24
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos tapasztalat alapján mondhatja, ami persze nem mindig helytálló, de olvasva itt 1-2 esetet, ahol tök nyilvánvaló, hogy baj van, az orvos meg mellébeszél, talán jobb az egyenesség.

A te konkrét esetedben az a kérdés, hogy tudod-e (pl. ovu teszt által), hogy mikor volt peteérésed, és erről beszéltél-e az orvosnak, illetve mikor teszteltél először pozitívat (amit úgyszintén megosztottál-e vele?). Nem akarom védeni, csak kérdezem.

2022. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a biztos.
2022. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikor volt peteérésem,nem próbálkoztunk a babával. Először pozitív tesztet múlt hét kedden csináltam. Ezeket mind elmondtam a dokinak
2022. okt. 17. 16:41
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 hét visszamégy és nem nőtt és szívhangja sem lesz akkor ennyi volt.

Ha múlt hét kedden lett pozitív a teszt akkor lehet hogy korán mentél és te 4-5 hetes vagy valóban.

Mit látott?Petezsák és ennyi volt?

2022. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Egy kicsi fekete foltot látott, azt is keresnie kellett. Azt mondta három hét múlva menjünk vissza, reménykedek, hogy rendben lesz majd minden! 🥺
2022. okt. 17. 16:55
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

És a múlt hét keddi teszt előtt mikor kellett volna megjönnie? Hány naposak a ciklusaid általában?

Ezek alapján, ahogy a 7-es válaszadó is írta, a következő vizsgálat fogja eldönteni, hogy kései ovud volt, és minden oké, vagy valóban leállt/lelassult a fejlődése.

2022. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Picit kiszámíthatatlan a ciklusom, egyszer 28 napos, máskor 30,32,34.. a ciklusom 46. napján csináltam a teszteket. Akkor már erős pozitívak voltak..
2022. okt. 17. 17:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!