Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 34 napos ciklusom volt...

Ha 34 napos ciklusom volt legutóbb, akkor is a legutóbbi menstruációm 1. napjától számolják a terhességet, ugyanúgy, mint akinek csak 21-28 napos ciklusai vannak. Ezt miért így számolják?

Figyelt kérdés

Ha így számoljuk, akkor én jelenleg már a 6. hétben járok. Ma pozitív lett a tesztem. :D

De ha ez alapján számoljuk, akár 1 hét különbség is kijöhetne, ha rövidebb lenne a ciklusom. Tudtok jó leírást erről, miért így számolják?


Egészen a mai tesztelés előttig napok óta úgy éreztem, hogy meg fog jönni, nem is reménykedtem 2 csíkban, mert már csütörtökön teszteltem negatívat...ráadásul ilyen kusza és hosszú ciklusok mellett kész csoda! (31-49 naposak szoktak lenni) a párom beszélt rá, hogy csináljak már meg végre egy másikat. :D Kb fél perc után látszott a 2 csík, még azért érdemes újratesztelni?

Komolyan nem merem elhinni, túl szép, hogy igaz legyen! :D Mikor lehetett nekem ovulációm egyáltalán?


Szóval utólag nem lehet kiszámolni, hogy valójában kb. hány hetes a terhesség? Csak a doki tud majd tippelni?

És ez azt jelenti, hogy már akár holnap mehetek is ultrahangra, mert van esély, hogy látszódik? Remélem minden rendben lesz, mert nem igazán figyeltem oda magamra. És félek is kicsit.. Hogy nem is vagyok terhes.

Azt gondoltam, hogy egyértelműbb lesz majd számomra, ha összejön. Már annyiszor éreztem magam terhesnek, sőt ennél 100x terhesebbnek éreztem magam eddig bármikor. :D Komolyan így, hogy ég a gyomrom, refluxom van és csak ennék egész nap, jobban érzem magam, mint ezelőtt valaha.



2020. jan. 26. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is az utolsó vérzést veszik figyelembe,ultrahangon max pontosítják a szülés várható dátumát.

Gratulálok 🍼🙂

2020. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. jan. 26. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért az utolsó vérzésed első napjától számolják, mert tipikus esetben akkor kezd megérni a következő (aktuális) petesejted. Így amikor kb. ciklus közepén teherbe esel, már gyakorlatilag 2(-3) hetes terhes vagy :D Elég hülyén hangzik, de a lényeg, hogy a petesejt korát nézik, nem a megtermékenyített embrióét. Ha viszont nagyon rendszertelen a ciklus, vagy vmiért nagyon el van csúszva a peteérés időpontja a középhez képest, az UH-n majd korrigálják a baba korát. Az orvos tudja csak pontosan megmondani, mennyi idős terhes vagy, de én még várnék vagy két hetet vele a helyedben, teljesen ráérsz akkor menni. Boldog babavárást kívánok! :)
2020. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt rendszeres 30-34 nap között jött meg, doki március 15-re írt ki, de oda írta hogy plusz négy nap. 12 hetes uh módosítottak a méretei miatt és 27 lett a dátum, amivel egyet értettem, mert tudtam jól ( kizárásos alapon mert egyszer voltunk együtt abban a hónapban) melyik nap fogant a baba és 27-én született is.

Most a másodikat a ciklusom beállt az első szülés után 28 napra, júni 1-én vagyok kiírva menzesz szerint, de a méretek alapján 4-5 is játszik


Nekem a dokim azt mondta 1 hét eltérés nem baj

És nyugodtan menj csak 7-8 hetesen, akkor már tuti hallod a szívét

Jó Babavárást

2020. jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így már világos. :)
2020. jan. 27. 04:08
 6/6 anonim válasza:

Először is gratulálok! :)

Én is hasonló helyzetben vagyok most, másfél éve próbálkoztunk sikertelenül, aztán az elmúlt hónapokban egyre jobban elnyúltak a ciklusaim 30 napról lassan felment 45 napra már fel is adtam a reményt (az előző kapcsolatban 3 évig próbálkoztunk sikertelenül) gondoltam már arra is hogy kivizsgáltatom magam, aztán ma, hogy 15 napja késett csak vettem egy tesztet és késő délutáni azonnal pozitívat mutatott, kb egyszerre jött ki a két csík, viszont most én is tanácstalan vagyok hány hetes lehetek, bár csak 3 időpont lehet esedékes a fogantatásra szóval lehet 4,6 vagy 7 hetes akár, türelmetlenül várom, hogy holnap telefonon kérjek időpontot és kiderüljön, de még mindig képtelen vagyok felfogni hogy végre sikerült 😊 Viszont nálam a tünetek érdekesek, 3 hete iszonyatosan fájnak és érzékenyek a melleim, viszont a többi tünet (émelygés, bizonyos ételek kívánása..) csak alig egy hete jöttek elő.

2020. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!