Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ezt a természetes...

Szerintetek ezt a természetes gombaölő kapszulát lehetne szedni terhesen, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

[link]

27 hetes vagyok, hüvelygombám van. Orvoshoz csak 2 hét múlva kaptam időpontot, de sajnos tapasztalt vagyok az ügyben, biztos vagyok benne hogy ez az. Nem akarok 2 hétig várni a kezeléssel, mert lehet most az elején még könnyen el lehetne fojtani. Canesten combit olvastam hogy lehet terhesen is használni, meg a patikus, védőnő is megerősítette. Korábban ez a kapszula is mindig sokat segített, de bizonytalan vagyok. Azt látom, hogy rá van írva, hogy nem ajánlott, de gondolom csak azért mert nem volt tesztelve, de az összetevői nem tűnnek ártalmasnak. Szerintetek? A védőnőt tudtam elérni, ő semmit nem tudott mondani, nem ismeri ezt a terméket. Nem akarok bajt a babának, és nem tudom mikor nagyobb a kockázat, ha beveszem és segít, vagy ha nem veszem be, és marad a gomba még amíg az orvos nem ír fel valami ütősebbet.

A másik kérdésem, hogy terhesen milyen hüvelyflóra helyreállítót lehet használni? A Canesten után szeretnék valamit.



2022. okt. 20. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hüvelygombára én még sosem szedtem semmi kapszulát, mindig hüvelykúpokat használtam, azok zömét terhesség alatt is lehet. Az első terhességemnél nekem is beköszönt a gomba, akkor a nőgyógyász a Canestent javasolta, és utána a sima drogériákban is kapható egyszerű hüvelyflóra-helyreállító kúpokat (pl Gynophylus, nekem az mindig bevált erre a problémára, néha megelőzésként is használtam - sajnos amíg fogamzásgátlót szedtem, rendszeresen volt rá szükség).
2022. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én terhesen Beliema kapszulát használtam. Arra rá is van írva, hogy szabad.
2022. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a javaslatokat, arra jutottam hogy ezt a kapszulát inkább kihagyom, és remélem hogy így is elmúlik.
2022. okt. 20. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen nem játék a hüvelygomba...

Egyébként háziorvos is simán tud rá írni vagy javasolni valamit, nem kell ezzel nőgyógyászhoz menni, főleg ha 2 hét múlva lehet csak.. mikor terhesen pl hólyaghurutom volt, csak háziorvosnál voltam, írt fel egy port, és el is múlt.

Én biztos nem várnék.

2022. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Canesten kombi unot javasolták, annyit mondott a patikus, hogy az applikátor nélkül helyezzem fel a kúpot, de azt nem terhesen is anélkül szoktam..
2022. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!