Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A pajzsmirigy alulműködés...

A pajzsmirigy alulműködés befolyásolhatja a cukrom?

Figyelt kérdés
7,8 mmol/l lett a cukoterhelésem, aznap derült ki a pajzsmirigy alulműködés is. Vettem cukormérőt és többször alacsony, néha magasabb csak. 5.2 reggeli étkezések után és már szédülök egész délelőtt. Többször mérem. 1x volt 7.8 felett az elmúlt 1 hétben. Lehet a pajzsmirigy miatt ugrál a cukrom? Holnap megyek a pajzsmirigyemmel orvoshoz. Pajzsmirigynél uh-t csinálnak vagy mire számíthatok?
2022. nov. 7. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Az orvos fog tudni erre választ adni
2022. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nincs összefüggés.
2022. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pajzsmirigy beteg vagyok hosszú évek óta, de soha nem volt gond a cukrommal. Se az első, se most a második terhességem alatt. Úgyhogy nem gondolom hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz.

Nekem vérnyomást, súlyt szokott mérni a doki, megnézi a labor eredményemet és annak fejében változtat a gyógyszeremen. Valamint kézzel megtapogatja a nyakamat.

2022. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem sem befolyásolta, max a koleszterinre van hatással.
2022. nov. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó! Jobbulást kívánok!
2022. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én se vagyok dagadt. A vérnyomásom mindig nagyon alacsony. Eddig a cukrommal nem volt probléma. Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 7. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es! Kimondottan vékony vagyok pajzsmirigy alulműködéssel.
2022. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kettőnek nincs köze egymáshoz. Első babámnál nekem is 7,8 lett a terhelésem, diétáztam de mégis inzulin kellett a végére. Akkor még normális pajzsmirigy funkcióval. Most várom a másodikat, most az elejétől jelentkezett pajzsmirigy alulműködés és az előrehozott cukorterhelésem szintén rossz lett, de most úgy néz ki megúszom diétával. 36.hétnél tartok.

Mikor méred a cukrod? Diétás étkezéssel, 1 órával evés után mérjük terhesen. Ettől eltérő időpontban nincs sok értelme, mert nem tudod mikor van a cukorcsúcsod. Lehet hogy ha nem diétázol akkor előbb van mint ahogy méred és már csak azt látod amikor kiugrást követően esik le a cukrod...

2022. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Én is pajzsmirigy beteg vagyok.és nincs a cukrommal gond.Nagyon sovány vagyok egy dekát nem tudok hízni sőt csak fogyni tudok,nem hiszem hogy a kettő összefügg de a dokit kérdezd inkább.
2022. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy alulműködéses vagyok és mellette inzulinrezisztens is. Az én endokrinológusom azt mondta gyakran összefügg a kettő.

Nálam cukorterhelés után beesik a vércukrom az éhgyomori alá. Tehát a 120. percben alacsonyabb, mint a 0.ban. Ez okozhat szédülést is. Nálam pl az ingerlékenység a tünet.

Szénhidrát szegény diéta és gyakori 2-3 óránkénti étkezéssel ez kezelhető, néha gyógyszert is írnak rá, nekem nem kellett.

2022. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!