Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák, akikkel...

Ikres kismamák, akikkel előfordult hasonló?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam a 36 hetes utrahangon, amit előre hoztak 33 hétre. Ott egy héttel kisebbnek mérték őket, de mindkettőt, egyformán fejlődtek.

MMD ikrek, közös placenta és külső burok van, elválasztó membránnal, 33+6 hetes vagyok ma.

Visszarendeltek ma reggelre egy kontroll uh-ra, ahol A magzatot 1760 grammnak, B-t pedig 2044-nek mérték. Emiatt be is fektettek utána egyből a kórházba, kaptam tüdőérlelőt, és elkezdtek egy infúzió kúrát is (steroid prophylaxis). Volt délután NST, minden rendben van velük.

Igazából a placenta is csak első fokban érett, áramlások rendben, magzatvizek szintén.

Volt esetleg még valaki, szintén ikrekkel, akit hasonló okok miatt fektettek be? Azt mondták, hogy már valószínűleg nem is fognak kiengedni, csak majd velük együtt, tehát 2-3 hét kórház legalább.

Nyilván ha nekik jobb így, én nem panaszkodom, csak érdekelne a kérdés.


2022. nov. 22. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!a szobatársam 1.5 hónapig volt kórházba iker terhesen.

Általában az ikerterhes kismamákat befektetik hamarabb már csak elővigyázatosságból is.

Érdekes hogy szteroidot kapsz,valószínü a kisebb baba miatt,a placenta pedig öregszik szerintem azért is tartanak bennt.

2022. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!