Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 21-triszómia kockázata...

A 21-triszómia kockázata 1:208-hoz meg 1:270-hez. Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés

Meg csinálnátok az amniocentézis vizsgálatot?

Nekem már nem túl késö megcsinálni, 20 hetes terhes vagyok.


2010. szept. 30. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem 1:93-hoz volt és én megcsináltattam pedig már a 19.hetet is betöltöttem akkor.Teljesen jó lett az eredményem,a kisfiam egészséges.

A Te eredményed azt jelenti,hogy ilyen eredménnyel 270 gyerekből egy születik Down-szindrómával.

Szerintem nem annyira rossz az eredményed!Látod az enyém is jó lett,pedig még egyszer akkora volt a kockázat mint nálad.

Nem bántam meg,hogy megcsináltattam,mert így 4 hétig izgultam a 4-5 hónap helyett.

2010. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért írtad,hogy 1:208-hoz és 1:270-hez?Kétszer csinálták meg?
2010. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem csináltam meg kétszer, hanem egyszer, ezt irja a paipiron:

A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján a 21-triszómia számitott kockázata 1/208

Az anya életkorának figyelembe vételével a 21-triszómia számitott kockázata 1/270 NEGATIV

És van még egy nagy próbléma,Nagyváradi vagyok és magyarországon szeretem volna meg csinálni a magzatviz vizsgálatot de már nem igen fogják megcsinálni mert már nagyon elöre haladot a terheségem.

Hát nem túl fényesen ál a helyzetem, sirok is már vagy 2 napja és nem tudok csak mindig erre gondolni...:((((((

2010. okt. 1. 08:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődtél már hogy megcsinálják -e itt valahol? Esetleg telefonálj a Bajcsy kórház genetikájára (Budapest), honlapjuk is van. Nagyon rendesek. TELEFONÁLJ!
2010. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Próbálj nem idegeskedni, minden rendben lesz, nem olyan rossz ez az eredmény. Tudom, hogy nehéz, én is átéltem. Mindenesetre hívd őket hamar!
2010. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves útolsó, köszi szépen a bisztatást.

A család azt mondja ne csináljam meg,mert mostmár nagyon kockázatos, mindenki azt mondja bisztos minden rendben van a babával.

El vagyunk keseredve a férjemmel....

2010. okt. 1. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem lesz semmi gond,nyugodj meg!Látod nekem 1:93-hoz lett és egészséges!!!!
2010. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy telefont megérne, csak hogy megnyugodj,de ha mégsem teszed, akkor is valószínűleg minden oké. :) Végül is azt írták rá, hogy negatív. A stressz ugyanolyan kockázati tényező a babucinak, úgyhogy pihenj és csak jó dolgokra koncentrálj. Menj el 4D-s uh-ra, ott is meg fognak nyugtatni. Nagyon szorítok neked.
2010. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, a 13 heti uh. jó let,(nem 12 hétben voltam nem kaptam idöpontot )utána 19 hétben volt megint uh. meg vártuk a 16 hetesen le vett vér vizsgálatok eredményét ami elég rosz eredméyt adot, 20 hetesen voltunk 4D-én ot a doktornö meg nyugtatót hogy nincs semmi gond a babával , minden rendben van velle, és ne engedjem magam szurkálni a magzatviz vizsgálatal. Itt megnyugotam minden rendben.De a nögyógyász az aki mondta gondoljam jól át és ha akarom akkor csinályam meg a magzatviz vizsgálatot mert csak az mutat 100% eredméyt.

Ugyhogy ez az egész kis mesém , remélem minden rendben lesz, ha nem is csinálom meg a magzatviz vizsgálatot,és imátkozok meg bizok Istenben hogy egészséges lesz a kisbabám...

2010. okt. 1. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!