Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjjel arra ébredtem, hogy...

Éjjel arra ébredtem, hogy viszket az egész testem! 24 hetes vagyok. Mitől lehet ez? Nem tudtam abbahagyni a vakarózást. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Még a talpam és a tenyerem is iszonyatosan viszketett. Most egy kicsit jobb a helyzet, már nem viszketek annyira. Egyébként nincs rajtam sem kiütés, sem hólyag.
2010. szept. 30. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én amikor elkezdtem vizesedni, akkor viszkedtem.
2010. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet máj gyengébb működése, illetve az epe pangása. Terhesen ez szokott látható kiütések nélkül viszketést okozni. Részleteket nem tudok, mert nekem más (kiütéses)bajom volt.

Egy vérvétellel hamar kimutatható és tudtommal a babának nem okoz bajt, de azért oda kell figyelni rá.


Persze egyáltalán nem biztos, hogy ez volt a viszketésed oka. Hívd fel a dokidat és kérj tőle szaktanácsot szerintem.

2010. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt az én bőröm száraz volt/lett nekem attól viszketett.
2010. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs máj vagy epegondod, és nem is vizesedsz, akkor sima terhességi viszketés, jó rá homeós bogyó, napi 1-2alkalommal 5 golyó: staphisagria.
2010. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szedsz-e valami gyógyszert?

Allergia lehet az.

Ha nem tudsz aludni miatta, tusolj le és púderezd le magad.

Nagyon rossz lehet, mert szerintem a baba is ugyanazt érzi amit mi.

Jobbulást.

2010. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én attól vakartam magam véresre, hogy az addig használt testápolóra érzékeny voltam. Mikor mással kentem magam, a viszketés is megszünt.
2010. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szedek semmilyen gyógyszert, csak terhes vitamint. Beszéltem a védőnővel, azt mondta, hogy vegyek babfürdetőt gyógyszertárban és csak azt használjam. Ha nem múlik, és nem tudom elviselni, akkor menjek bőrgyógyászatra.
2010. szept. 30. 20:14
 8/10 A kérdező kommentje:
A homeos bogyót kipróbálom! Köszi
2010. szept. 30. 20:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt hasonló tünetem, amikor nőni kezdett a pocakom, a bőröm így reagált a feszülésre. Kenegesd amikor csak tudod terheskrémmel, nekem az használt! És furcsa, mert az első gyereknél egyáltalán nem volt ilyen, csak most a másodiknál. De nem lett nagy pocakom és csíkok sem jöttek ki.
2010. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elmentem ma bőrgyógyászatra, nem bírtam tovább. Az első kérdés az volt, hogy használok-e valamilyen homeopátias szert? Megfáztam, köhögök, és arra iszom Stodal szirupot! Azt mondták, hogy azonnal hagyjam abba! Felírtak gyógyszertári babfürdetőt és testápolót.
2010. okt. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!