Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirúghatnak a próbaidő alatt?

Kirúghatnak a próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes terhes amikor lejárna a próbaidőm akkor lennék 16 hetes. Ugye az még nem nagyon látszik meg?

Addig szeretném ha nem tudnának róla mert félek hogy kirúgnak.


Ezután márc.1 -ig van szerződésem hogy addig tart utána meghosszabbítják.

Arra lennék kíváncsi hogy ha a 3 hónap után bejelentem már nem rúghat ki?

És márc. 1 után ??? van vmi védelem ezután ? vagy ha nem hosszabbítják meg így jártam ????? Vki tudná esetleg ?


2010. szept. 30. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Próba idő alatt kirúghatnak bármikor. Ha nem veszik észre, januárban meghosszabbítják a szerződésed, akkor nyert ügyed van, bejelented hogy terhes vagy, nem rúghat ki míg le nem jár a szerződésed ha határozott idejű, ha határozatlan idejű az a lejobb, onnèt mehetsz szülni!

Amúgy semmibe sem kerül a munkáltatónál ha onnèt mész gyedre!

2010. szept. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

[link]


Próbaidő alatt elküldhetnek és határozott idejű szerződést nem kötelesek meghosszabítani. Így sakkozz.

2010. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért pont január ??? :)

A próbaidőm dec.1-kor jár le. Gondoltam utána viszem a kis könyvem és bejelentem :)

2010. szept. 30. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Mért vinnéd a kiskönyvet, nem értem? Én nem vittem, csak bejelentettem a főnököknek. A kiskönyv a védőnőnek és az orvosoknak szól, meg ha a tömegközlekedésen rosszul vagy, annak , aki elsősegélyt nyújt de a munkáltatódnak nem vagy köteles odaadni, én úgy tudom, legalább is ennyire az elején nem. Próbáld húzni, amíg tudod, ne mondd meg, vagy ha látják rajtad, mondd, hogy meghíztál.Mert ha megtudják, kirúgnak. Utána meg már nem tehetnek semmit, ha meghosszabbítják, mert ha szivatnak majd, egyszerűen elmész betegszabira. Még mindig jobban jársz, mint ha elveszíted a munkahelyed. Merő jószándékból írtam a tanácsot, remélem, hogy nem volt bántó! Sok szerencsét!!! Szurkolok!
2010. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy amit az egyik válaszoló belinkelt, az már egy elavult oldal, azóta már sok minden megváltozott...

Ha pedig március 1-ig van szerződésed, akkor nem fogsz gyedet kapni.. azt hiszem így van, de mindjárt belinkelek egy frissebb oldalt.

2010. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval a próbaidő alatt is kirúghatnak.

Ha határozott idejű a szerződésed akkor enm hosszabbítják meg.

2 éve én is így jártam. Elhaét terhességem volt és kórházban meg táppénzen voltam Lajárt a szerződésem 12.31-én és nem hosszabbították meg.Megtehetik

A terhes nők védelme csak a határozatlan szerződésekre vonatkozik

2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)!


az még kimaradt hogy én nappali tagozaton tanulok (egyetem) és abból beszámítanak 180 napot :) ezért lenne fontos hogy meglegyen még az a 185 nap :D + 30 nap passzív táppénz ha szükséges.


Már csak azt nem tudom hogy a szülés időpontjában biztosítottnak kell e lenni? vagy az érvényes h 2 évben meglegyen a 365 biztosított nap. :S

marha bonyolult ez a dolog. :S

2010. szept. 30. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, biztosítottnak kell lenni a szülés időpontjában
2010. okt. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!