Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes, munkanélküli...

8 hetes terhes, munkanélküli vagyok. Lenne lehetőségem, hogy visszamenjek előző munkahelyemre. Ha ott rájönnek, hogy babát várok próbaidő alatt, kirúghatnak? És ha nem, hanem a 2. trimeszter elején mondom el, akkor már nem szabad kirúgniuk, ugye?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt elküldhet minden további nélkül, ha viszont a próbaidő végéig nem tudja meg, akkor utána már nem fog tudni elküldeni.
2011. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a próbaidő. Ha három hónap, akkor a második trimeszter elején még simán kirúghatnak. Ha jól számolom az 5. hónap végéig kéne várni. Akkor pedig már azért látszik a pocak. :( Szóval ha közben rájönnek... :(
2011. jan. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Abszolút megértem a helyzetedet, én is így voltam. Amikor elhelyezkedtem dolgozni kb 4-5 hetes terhes voltam, és a próbaidő miatt a 20. hétig titkoltam. Nehezen, de sikerült. Szóval, szerintem próbáld meg, ha sikerül akkor jó, ha nem, akkor legalább nem agyalsz azon, hogy mi lett volna. Nekem sikerült, neked is drukkolok! Táppénz alatt pedig sajnos kirughatnak. Sok sikert!

2011. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kismamát táppénz alatt se rúghatnak ki, csak közös meg egyezéssel, és rendkívüli felmondással.
2011. jan. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha már nem próbaidőn vagy, akkor táppénz alatt se tud kirúgni!
2011. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2012. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!