Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen indokkal lehet védőnőt...

Milyen indokkal lehet védőnőt váltani? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

A védőnőm haszontalan. Semmi más nem érdekli, csak a súlyom.

4 kilót híztam a 23.hétre, magas vagyok így elveszik rajtam (normál testalkatom van)

Egy alkalom úgy néz ki, hogy szidja az anyukákat akik hozzá jàrnak, panaszkodik a rendszerre, majd vérnyomást és súlyt mér. Szerinte ez rengeteg hízás és diétát javasol, amit én feleslegesnek tartok.

Ha kérdésem van mindenre legyint, jaj ez nem fontos. Ha aggodalmam volt az egészségemmel kapcsolatosan, akkor mindenre rávágta, hogy ez normális, függetlenül attól, hogy utána jártunk volna, hogy valóban rendben vagyok-e.


2022. dec. 28. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos úgy tudom, nem lehet..de lehet valaki jobban tudja.

Anno én is az internetről tájékozódtam, mert semmit nem mondott el...

2022. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, a területileg illetékes védőnőhöz kell menni. Megkérdeztem, mert költöztünk és nagyon szerettem a védőnőnket, nem akartam újat. De azt mondta sajnos át kell jelentkezni.

Egyébként kb. ennyi a dolga. Aggódni a súlyod miatt, vérnyomást mérni, meg esetleg néhány helyen szívhangot is hallgatnak, ennyi. Sokan a babával kapcsolatban sem túl informatívak, a miénk sem volt az, de ha kérdeztem, mindig válaszolt, vagy adott egy-két tippet, nem okoskodott bele a dolgokba és én ezért hálás voltam.

Hallgasd meg, majd engedd el a füled mellett, ha olyat mond és ennyi.

Esetleg azt lehet érdemes megkérdezni, hogy más körzetes, de ugyanabban a tanácsadóban dolgozó védőnő nem vállalhat-e át.

2022. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.


Én vegigjártam. A mienk egy igazi barom, utálom. Mégis muszáj.


Engem is csesztetett, mert sokat híztam (elsővel 3, másodikkal 6 kg pluszal mentem szülni 🤦‍♀️)

A gyerekeket is mibdig leszótlta. Alultáplált, éheztetem, ramhivja a gyámügyet, stb.

Elsőnél a fejemhez vágta, hogy mekkora felelőtlenek vagyunk a férjemmel, nem szabadott volna gyerekst vallalnunk, mert ezzel halálra ítéltük.

Minden talalkozás után gyomoridegem van, vagyis mar csak volt, úgy felcseszett agyilag

2022. dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as el sem tudom képzelni, hogy tényleg vannak ilyen védőnők. Ez szomorú!
2022. dec. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4!

És ez csak egy kis része annak, amit valóban hallottam tőle.


Es az a vicc, mi fiatal párként, saját házzal (ami igencsak közepkategóriás), 2 saját autóval, stb stb vagtunk bele, lett 2 gyerekünk. Minket csesztet, hogy nem jól van elrendezve a lakás, a kb 3 honapja festett falat "meszeljük ki ujra". Meg ilyenek.


De a körzetébe tartozik egy puszta is. Ott egy kisgyereket hazavittek egy olyan lyukba, ahol szó szerint föld volt a padló, semmi burkolat. 8.gyerekként ment a kb 60m2-e házba. A patkányok jartak ki-be, végül meg is harapták a gyereket. És itt mit csinál?! Semmit. Ők jól nevelik. Vagy pl jóóípár éve meghalt egy kisfiú, mert a szülei fénnyel etették. Akkor is ő jött ki jól.


Szoval ja. Alig van tele a tököm vele. 15hónapos a kicsi, így mar elég ritkán látom hál isten. Több gyerek meg nem lesz.

2022. dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt már másoktól is hallottam, hogy azokon a bizonyos helyeken nem mernek kekeckedni, a normális embereket meg cseszegetik, tisztelet a kivételnek.
2022. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Váltasz, aztán a következő is ilyen lesz, hidd el.


A védőnőknek mániája a súly, minden alkalommal elfogják mondani, hogy te túl sokat híztál, szülés után meg azzal fognak b*szogatni, hogy a gyerek miért nem hízott többet.

2022. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pfuuu


Olvasni is szörnyű..



Nekem 3 védőnőhöz volt közöm.

Plusz egy helyetteshez.


Talán az egyik problémásabb.

Nem szoptatnak a körtetèbe, mert idióta tanácsokat oszt.

( mondjuk rám ufóként nézett az iszsz miatt, Hogy olyan nincs.. meg mi az, hogy minden nyekkre cici.. magyarul fogalma sincs, hogy nem, nem minden nyekkre..

Mert ha tele a pelus hiába kapna cicit.. szóval magával a fogalommal nincs tisztàban… de ennyi!)


A sajàtomat akármivel kereshetem.

Szó nèlkül is segît.


Hiàny volt egy oltásból, megkérdezte foglaljon-e bekem a patikàban, ami más települèsen van!

Szóval döbbenet.

2022. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azta, elképesztő, hogy mik mennek! Amúgy igaz lehet, hogy csak a normálakkal mernek kötözködni, mert felénk sem mondja a magáét bizonyos embereknek. Szerintem az a bajuk, hogy kevés a pénz és nekik nem lehet szép ház 2 autóval… az enyémnek meg gyereke nem lehet… rettenet, hogy kötelező lesz őt megtűrnöm.
2022. dec. 28. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia nálunk egy hrlyen van 10 védőnő de szerintem itt pl átlrhetnr kérni magunkat.

Egyébként én 1kg os hízással hallgattam ugyanezt :) viszont ha nem teljesiti a feladatát miért ne mehetnél másikhoz?pl a haziorvost is lehet választani...ha szeretnéd megkerdezem az én védőnömet hivatalodan hogy van ez.

2022. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!