Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban hány évesen nem ciki gyereket szülni vagy túl korai?

Figyelt kérdés

szerintem 23 év alatt ha szül valaki az nagyon meggondolatlan, és nézek egy nagyot hogy már 21 évesen valakinek gyereke van?

Mondom a mai világban, nem az ami 20-30 éve volt.



2023. jan. 1. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Általánosítani nem érdemes, ha mégis muszáj, akkor 25-35 mondanám optimálisnak. De hát kinél hogy.

Inkább oda kellene eljutni végre, hogy először azt kérdőjelezzük meg, hogy kortól függetlenül kell-e, vagy kinek kellene

2023. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem ciki, de 21 évesen még senkinek sincs meg az önálló anyagi háttere hozzá. Bár nagyon sokakat nem érdekel a jövő, és a párom jól keres, van már házunk, minket is felneveltek a szüleink-re szül. Engem addig nem zavar, amíg nem kezdenek el kéregetni a gyerekre hivatkozva, vagy nem kezdik el bizonygatni, hogy ők csinálják jól. Ismerek olyanokat, akik megoldották így is, velük semmi gond. Egy ismerősöm 17 évesen szült, becsúszott gyerek, apuka is fiatal volt, de megoldották, dolgoznak, szépen nevelik a gyerekeket. Volt pár nehéz évük, de boldogok.
2023. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem a kortól függ. Stabil párkapcsolat és biztos anyagi háttér nélkül meggondolatlanság szülni. Az viszont igaz, hogy 30 alatt ezek ritkán vannak még.
2023. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
18 év 9 hónaposan. Amennyiben megvannak a körülmények. Mert nem a kortól függ. Lehet valaki olyan személyiség, hogy hamar megérik rá, más meg később.
2023. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogy ha 21 évesen valakinek van munkája, megtakarítása és stabil párkapcsolata, miért lenne neki gáz szülni? Megjegyzem, a mai világban 21 évesen ezt meglehetősen nezebb is megvalósítani, de egyáltalán nem lehetetlen.
2023. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp ciki szerintem ha 18 even alul jon a baba.


Szerintem alapvetoen legyen egy szakma a kezedbe es 1 ev munkaviszony a megfelelo ellatasok erdekebe. Itt mar mondhatni hogy 20 kornyeken vagy. Es persze legyen egy olyan parkapcsolat amire gondolkodas nelkul azt mondod hogy szeretnel babat. Es ha nem is sajat haz de egy normalis alberlet ahol lehet tisztesseggel nevelni egy gyermeket es ha alberlet persze mindent hivatalosan.


Bar amit meg tanacsolnek hogy a parkapcsolat legyen 2-3 eves minimum mert az elso szakaszba meg igen csak minden rozsaszin :)

2023. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én 23 éves vagyok, terhes a másodikkal. A férjemmel 16 éves korunk óta együtt vagyunk, 5 év munkatapasztalatom van szakmában, bsc diploma, jó csed, gyed, saját ház (hitellel), szülői segítség nélkül.

Nem mondom, hogy ez az átlag, jó kártyákat osztottak nekünk, de mindig megkapom, hogy biztos besikerült baba, gazdag szülők, felelőtlenek vagyunk. Nem a koron múlik, hogy mikor lehet gyereket vállalni, nem ez alapján kéne ítélkezni...

2023. jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem van saját házam amit örököltem, évek óta dolgozok, de nekem olyan fura látni hogy a korosztályom már gyereket válall, nem is dolgozott még, a kapcsolata is fiatal, szülnek otthonra a lányok az anyjukhoz
2023. jan. 2. 10:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen szültem az elsőt. 18 éves korom óta nekem is és az akkori páromnak is stabil munkahelye volt. Annyi, hogy nem saját lakásban éltünk, hanem albérletben. Szóval szerintem helyzetfüggő, hogy ciki vagy nem. Én nem éreztem/érzem cikinek. Most 31 évesen várom a másodikat, annyi különbséggel, hogy saját lakás van, de hitellel.
2023. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért fura látni szerintem, mert manapság mindenki "önmegvalósít" meg 35 éves koráig karriert épít meg elvégez 4 egyetemet.


Egyáltalán nem kor függő.


23 évesen 6 év munkatapasztalatom volt, 1 év után vezetővé tettek a legutolsó munkahelyemen ami egy multi cég, 2 éve ismertem az akkor már férjemet, amikor teherbe estem, akkor még albérletben laktunk, 8 hós terhesen költöztünk sajátba. Nagyon boldogok, elégedettek vagyunk az életünkkel, nem gondoljuk cikinek.


Mindezek mellett jó belegondolni, hogy 29 éves leszek amikor a gyerekem iskolába megy és nem 49. Csak ez a mai világban valóban 180 fokos fordulatot vett 20-30 évvel ezelőtthöz képest, ahogyan te is írtad.


Egyébként meg mindenkienk szíve joga eldönteni.

2023. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!