Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Xanaxot szedtem, (napi 1 vagy...

Xanaxot szedtem, (napi 1 vagy fél szemet a O,25-ösből). Már 7 hetes voltam mikor kiderült, h terhes vagyok. Azonnal abbahagytam a gyógyszer szedését. Eddig minden eredményem rendben van. Akinek ilyen problémája volt, mit mondott a dokija?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, viszont saját tapasztalatom szerint, mert egy rossz házasságból léptem ki kb. 3 éve, akkor szorongásoldó szedésére kényszerültem. Szó volt a későbbiekben családalapításról, így a nőgyógyász/pszichiáter javaslata az volt, hogy jó lenne kb. fél-1 év folyamatosnak számított szedés után a teherbeesés előtt 3-4 hónappal ezelőtt fokozatosan elhagyni vagy ha nagyon muszály 1-1,5 hónap kötelezően. De tudok olyasvalakit, aki viszont pánikbetegsége miatt kényszerült nyugtató szedésére + egyéb gyógyszerre, de úgy tudom semmi baja nem lett a babának. Hogy mikor hagyta el, egyáltalán teljesen elhagyta-e nem tudom.
2008. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én 5.hétig szedtem 0,5 mg-osat napi kettőt. A babámnak semmi baja, 5 hetes, gyönyörű, erős, egészséges kisfiú!
2008. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a nyugtatást!


2.válaszadónak: az orvos tudott róla? mit mondott?

2008. dec. 28. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. azt mondta a doki, hogy sok ezer gyógyszer közl csak néhány ami fejlődési rendellenességet okoz, és ez nem tartozik közéjük. Inkább azért veszélyes a xanax, mert függőség alakulhat ki a babában. Ezért nem szabad szedni terhesség alatt, meg azért, mert idegrendszeri elváltozásokat okozhat, de ez is később, az utolsó harmadban. ja és még azt, hogy az első hetekben nincs biokémiai kapcsolat baba és mama közt, a placenta csak a 10. héten veszi át a szerepét. Ne idegeskedj, semmi baj nem lesz!
2008. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!