Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett terhes lettem! Lehet-e valami baja a gyógyszer szedésétől a babának? Most már abbahagytam természetesen, de mikor még nem tudta hogy baba lesz, akkor szedtem.

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Allitolag nem lesz semmi baj. Van olyan baratnom aki szinten igy esett teherbe es gyonyoru, egeszseges gyermeke szuletett. Persze igazan csak a doki tud megnyugtatni. De szerintem ne aggodj.
2009. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Az egyik ismerősöm fogamzásgátló inekció mellett esett teherbe. Megtartotta és nincs semi baja a babának. Persze konzultálj az orvossal. Mond el félelmedet ,és tedd fel kérdéseid. Szerintem fog megnyugtató szavakat mondani. Persze te döntesz.
2009. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy nem okoz gondot, ha valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe. Olvastam több helyen is, hogy ennyi idő alatt nem valószínű, hogy károsodást szenvedett a baba. Gondolom az első gyanűs jel (menstruáció kimaradása) után abbahagytad a szedést.


Bocsi, hogy visszakérdezek, de hogy történt ez meg veled? Hagytál ki szemeket? Vagy hogyan? Én nagyon parázok ettől az esettől, és azért kérdem mert neked tuti tapasztalatod van.

2009. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia.

Ne aggódj, aranyszabály, hogy ha valami rendellenesség is kialakul az embrio fejlődésekor- akkor az a terhesség elhal. A korai szakaszban a mindent vagy semmit elve érvényesül, ez magyarázza azt is, hogy a nőgyógyászok nem harcolnak különösebben egy alig pár heteske terhességért.

Nyugi, csak optimistán! És gratula a kicsihez.

2009. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is terhes lettem a fogamzásgátló mellett (2x is, 1x a szoptatós bogyó mellett!!!+ szoptattam is). Sajnos még a mensim se maradt ki, így csak 2,5 hónap után hagytam abba a gyógyszert. A dokim szerint ha így is megmaradt a baba, akkor az biztosan egészséges, mert ha bármi károsodás érte volna, akkor eleve meg sem tapadt volna vagy spontán elment volna. Emellett azt is mondta, hogy a mostani, modern fog. gátlók elég kevés hormont tartalmaznak, így kicsi az esély, hogy bajt okoznának, ha mégis, akkor érvénybe lép az előző megjegyzés. Elmondhatom, hogy mindkét gyerekem gyönyörű, makk egészséges és még a terhesség alatt sem volt velük semmi probléma. A fiam 11 éves, a pici lányom 8 hónapos.. Szerintem, hogy biztosan megnyugodj, beszélj a dokiddal és a védőnővel is. Minden jót Nektek!:))
2009. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is fog-gátló mellett estem teherbe ráadásul és csak 24 hetesen vettem észre:( de gyönyörű makk egézséges fiam van:D
2009. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én is tabi mellett estem teherbe. és 3hónapig szedtem, utána derült a ki a baba. de semmi baja. egészséges kicsi lányom van.mai tabik annyira alacsony hormontartalmúak,hogy ez nem kárositja a babákat. ezt a dokim mondta nekem is. egy 21 éves anyuka
2009. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a gyors és megnyugtató válaszokat!!!

Amúgy én csak annyit "hibáztam", hogy két alkalommal elfelejtettem, de cseppet sem bánom. Remélem minden rendben lesz.

2009. máj. 6. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!