Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek érintette a méhszájat...

Akinek érintette a méhszájat a méhlepény és vérzett is, mikorra lett jobb a helyzet?

Figyelt kérdés
Igazából már a terhességem elejétől mindig van valami probléma, nem sokkal a pozitív teszt után már véreztem. Akkor felírtak progeszteront. Nem sokkal később megint jött egy nagyobb vérzés, akkor hematómát láttak, egész picit a petezsák alatt. A 12. hét után nem sokkal egy öklömnyi alvadt vér távozott, elég sok vér kíséretében, remegve mentem be az ügyeletre, bent is fogtak megfigyelésre, de még aznap elállt a vérzés. Rá egy hétre ugyanez ismétlődött, csak akkor hamar elállt a vérzés, mire beértünk nem volt semmi. Most nem telt el egy hét és megint ömlött belőlem a vér, végre megnézték jobban, hematóma már nincs, viszont a méhlepény érinti a méhszájat. Most nem tartottak bent, gondoltam itthon is tudok feküdni, legalább látom a 3 évesem, ha játszani úgy nem is tudok vele. Az első nagy vérzés óra szinte folyamatosan fekszem, 3x1 magnerot, rutascorbin, progeszteron és folyamatosan elönt a vér, nincs egy nyugodt napom… Tudom, hogy feljebb húzódhat és türelemjáték, de kimerít már ez a hónapok óta tartó bizonytalanság és stressz, kicsit erőt merítenék mások történeteiből.

2023. jan. 4. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok érintett a témában, de kitartást kívánok és a legjobbakat.
2023. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :/


Én 10 hetesen mentem be, mert elkezdett ömleni belőlem a vér, akkor mondták, hogy rálóg a lepény a méhszájra kicsit.


Pár nap alatt elmúlt, aztán elkezdtem barnázni, ami vagy 2 hétig tartott, közben voltam a 12. heti uh-n, akkor azt mondták, nincs gond, csak mélyen tapad a lepény.



Kb. 13 hetes koromig barnáztam, mire elmúlt, szóval valahol megértelek, én még most is stresszes vagyok, ha erre gondolok, pedig már 21 hetes vagyok.


De 18 hetesen is mondták, hogy közel van a méhszájhoz, majd vissza kell mennem 1 hónap múlva kontrollra.


Én végig azt éreztem, míg tartott ez a barnázgatás, hogy be nem vállalnék még egy terhess3get, mert nem bírom ezt a stresszt (első terhességemnél is volt vérzés az elején, a másodiknál is, és az vetélés is lett).


Szerintem ilyenkor csak türelmesnek szabad lenni, meg tudni, hogy ezesetben sajnos "normális" a vérzés, nem vetélést jelez.

2023. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
24 hetesen távolodott el a méhszájtól a lepény. Kétszer barnáztam, akkor progeszteront kaptam.
2023. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12 héten volt emiatt minimális rózsaszín vérzésem, de nagyon hamar feljebb ment. 18 hetin már nem is érintette.
2023. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14.hét után szigorú ágy nyugalom és napi 6!! Magnerot és utána nem volt ilyen tünet. Keveset mozogtam, csak ami szükséges így már nemvolt probléma. 18.hét után kezdtem el mozogni, azóta már mindent megtudok csinálni amit azelőtt. Nem kell feküdni és már fentebb is ment. Kitartást.
2023. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaa az lemaradt hogy a 6.héten kezdődött nálam. És volt 12 hetesen is ami 1 hétig tartó barnázás volt görcsökkel..sajnos. Előző voltam.
2023. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azóta 32 hetes vagyok és minden oké úgyhogy türelem.
2023. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok. :) Mindenkinek boldog babavárást, aki még benne van.
2023. jan. 5. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!