Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori az a jelenség...

Mennyire gyakori az a jelenség, és miért van?

Figyelt kérdés
...mikor valakinek például az első gyereke hamar, szinte elsőre megfogan, a második meg nem nagyon akar?
2023. jan. 5. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Ezt másodlagos meddőségnek hívják.

Magyar statisztikát nem találtam rá. Egy külföldi oldalon azt olvastam, hogy kb. olyan gyakori, mint az elsődleges.


"How common is it? Secondary infertility occurs at about the same rate as primary (first-time) infertility. According to the Centers for Disease Control and Prevention, about 12% of women trying for another child have trouble conceiving."

2023. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalam azert volt, mert a prolaktinszintem lassan allt vissza. A kisebbikre 2 evet vartunk.
2023. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok meddőségi probléma kialakulhat az első terhesség után is, ami addig nem volt. Elzáródhat a petefészek, esetleg kimerülőben van, hormonális probléma lép fel, és még sorolhatnánk.

Illetve lehet, hogy az alapprobléma az 1. terhesség előtt is fennállt, csak akkor pont szerencséje volt, mert spontán mégis megfogant, esetleg később súlyosbodott a gond, ami aztán mégis meggátolja a teherbeesést. Férfi és nő oldalról egyaránt.


Igazából emiatt ha már 1 éve nem sikerül, itt is ugyanúgy kivizsgálás szükséges. Illetve ha a nő 35 feletti, érdemes már hamarabb is.

2023. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én logikám szerint elég ritka a "veleszületett meddőség". Mivel pedig a második gyerek tervezéséig több idő telik el, mint az elsőig több idő van valamilyen akadály kialakulására. Pl.: hormonális eltérés, petevezeték-elzáródás, inzulinrezisztencia, ciszták, miómák, polipok stb. Vagy lehet, hogy az első terhesség előtt is egészségtelen életmódot folytatott, aminek mondjuk rövid távon nincs következménye, hosszú távon viszont van. Az első után lehet, hogy fogamzásgátlót szedett, amit azelőtt nem. Valakinek rögtön visszaáll utána a ciklusa, van, akinek meg hosszú hónapok múlva. Ezt ugye nem tudja előre, de ha mondjuk az első rögtön megfogant, a másik eleve nem tud az első hónapban, pedig nem meddő, csak hosszabb idő kell. Vagy lehetett közben olyan fertőzése, felfázása, szedhetett olyan gyógyszert, aminek az a következménye meddőség. Millió oka lehet, nem soroltam fel mindent.
2023. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a lányunk után 8 évvel szerettünk volna másodikat, de sehogy nem sikerült. Kiderült férjem szerzett időközben heresérvet és amiatt nem sikerült. Megműtötték, azonnal sikerült.
2023. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kolléganőmnek elzárodtak a petevezetékei, 2 év után doki járhatóvá tette és sikerült is a terhesség
2023. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!