Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetessen derült ki hogy...

34 hetessen derült ki hogy 9,3 a 120 perces cukor terhelésem.Azóta diéta a gi indexet követem. Arra lennék kívancsi hogy volt e valakinél baj a kicsivel a cukor miatt? Szülés után( hipertónia) vagy valami szövődménye a kicsinek?

Figyelt kérdés
Terhességi cukorbetegség

#terhesség #cukorbetegség #cukorterhelés #Terhessegi diabetesz #Gesztációs diabetesz #Cukorterhelés terhesség alatt
2023. jan. 12. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A tesómnqk volt vagyis lett..
2023. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyébként miért ilyen későn voltal terhelésen?

1es

2023. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert az eddigi vérveteleimen minden jó volt. És a doktornőm nem látta szükségesnek.. aztán egy eredmény lett rossz és utánna küldött el.. ott kiderült hogy baj van.

Ha szabad kerdeznem mi lett a baj?

2023. jan. 12. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Adhd,sni de neki nem.vették észre a végéig..

Akkor nekrd most diétázni kell ugye?

Meg ha elfogadsz egy tanácsot akkor vegyél cukormérőt.Nálam ha én nem erőltetem ezt jobban lehet az én babám is beteg lenne..a végén 16 egység inzulint szúrtam,pedig elvileg csak diéta elég lett volna de én inkább elmentem dokihoz vele.

Szivesen segítek ebben a témában

2023. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A cukorterhelés a terhesgondozás része a 24-28. hét között. Hogy lett ebből 34 hét ugyan???
2023. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy hogy sima vérvétel volt csak a 22 héten ahol a cukorszintem normalis volt és nem küldött. Aztán rá a 33 héten pedig a következő sima vérvétel ami a vas miatt kellett( vérszegénység miatt..az alap cukrom volt magas nagyon..és akkor küldött el erre a terhelésre a 34 hétre.
2023. jan. 13. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor a nőgyógyászod egy balf.sz, és még azt sem tudja követni, ami a kiskönyvben van. (Megjegyzem, nem is kellene küldenie, ugyanis a kiskönyv 5. oldala beutalóként szolgál és benne is van a 24-28. heti cukorterhelés...).

A probléma ezzel az, hogy a franc tudja, mióta szar a cukrod, attól, hogy most derült ki. És igen, lehet baja a magzatnak: méhen belüli növekedési elmaradás, túl nagy magzat, szülés utáni vércukorleesés az újszülöttnél ami görcsöket okozhat, sárgaság, szervek megnagyobbodása ami akár szívelégtelenséghez is vezethet stb.


A diabetológiára legalább elküldtek? Hány g CH tartalmú diétán vagy? Cukrodat méred-e rendszeresen?

HgbA1c-t nézetett-e, ha már a cukorterhelést kihagyta a normál idejében?

2023. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szegényt nem kellene így megijeszteni. Kismamák ehhez nagyon értenek... Én is GDM-es vagyok és megjártam vele a poklot az elején, mert riogattak. Ha eddig az ultrahangon nem láttak semmiféle szervi elváltozást, és a mérete is a nagy átlagba tartozik akkor nincs nagy baj! :)


Az egyik legfontosabb dolog, ha ez kiderül, hogy próbálj meg nyugodt maradni (már csak a kortizol miatt is, ami stressz hatására termelődik, és tovább emeli a vércukrot), és ne nézegess fórumokat, mert ott aztán olvahatsz nyugtalanító sztorikat.



Btw. Hemoglobin A1c terhesség esetén nem mérvadó, mert gyorsabban cserélődnek a vörösvértestek, így az érték fals lenne (alacsonyabb).


Gondolom azóta jártál diabetológián (ha nagyon kell, akkor inzulin) esetleg látogass el egy dietetikushoz is és diétázd végig ezt a maradék pár hetet, egy órával étkezés után ledig mérjél rá, hogy minden oké-e. Ha esetleg bármi kérdésed van diétával kapcsolatban nyugodtan írj. :)


Boldog babavárást!

2023. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem riogat senki én elmondtam a mi történetünket.:)

Az én cukromra is azt monsták hogy jajj joez diétázz és ha nem erőskődöm lehet énis így járok...beteg lesz agyermekem

5x szúrtam magam inzulinnal

2023. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!