Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elöregedett placentával mire...

Elöregedett placentával mire számíthatok?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok és a nődoki ezt állapította meg ma. Holnap be kell feküdnöm. Ilyenkor indítanak vagy várnak még? Aggódok. Volt valaki így? A doki nem volt beszédes, nincs saját orvosom.
2023. jan. 17. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ. Minden nap lesz flowmeteia, és ha nem jó az áramlás, akkor indítanak.
2023. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ne aggódj. Ez teljesen természetes dolog, a lepény hamarosan funkcióját veszíti, ezért öregszik el. Amíg az áramlás tökéletes, én be sem feküdnék, az tuti.
2023. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem, az elöregedett placenta nem "teljesen természetes". Ez probléma. Azért kell befeküdnie.


Ez nem a placenta természetes öregedését jelenti,hanem annál előrehaladottabb.

2023. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelni fogják az áramlást és ctg-znek napi többször. Ha valami nem oké, akkor valószínű nem is indítanak, hanem császároznak. Egyébként a terhesség végefelé nem ritka az öregedő méhlepény. Alapvetően nem baj, akkor baj, ha ez a köldökzsinór áramlásra is hatással van, elkezd leválni akár, stb.
2023. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy eséllyel pár napon belül megindítják, igen. Befekszel, nézik napi többször az értékeket (2 tuti), és aszerint döntenek. Nálam 1-2 nap után lett indítás.


4-es: Hüvelyi úton szültem, bár lebegett sokáig a fejem felett a császár, más ok miatt is. Ha nem nagyon rossz az érték, nem császároznak, de tény, hogy sok oxitocinos szülés fejeződik be azzal.


Normál körülmények között is van minden kismamában aggodalom, de a 37. hét miatt ne izgulj, ott már elég fejlettek a bébik!

2023. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5# Úgy értettem, hogyha baj lenne (nem jó az áramlás, szívhang, akármi), akkor nem szórakoznak indítással, inkább kikapják.

Én 40+4 napon még ki akartam könyörögni pár napot indítás előtt, hátha elindul magától de azt mondta a doki már meszesedik a lepény, kevés a víz, biztonságosabb, ha hétfőn (41+0) beindítják. Így is lett. Az eredményeim még aznap is jók voltak.

2023. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én hasonló miatt vagyok most kórházban. Bár nem teljesen, most 37+5 vagyok, de már 2 hete 3.fokban érett volt a méhlepény, pedig életemben nem dohanyoztam (doki kérdése ez volt), és verhigitot szúrok az elejétől, ráadásul IR gyanú miatt az elejétől 180g ch diétát tartok, egy darab csokit nem ettem. Aztán lehet egyik se számít bele. :D


Egy hete vették észre, hogy az amúgy 2 hónapja medencevégű baba körül lecsokkent a magzatvíz, akkor úgy fogalmaztak, hogy már csak a feje körül van, jól rám ijesztettek, nst rendben volt, de másnap befektettek egy éjszakára. Mivel az áramlás tökéletes, nst is, és volt azért víz körülötte máshol is, hazaengedtek hétvégére, majd hétfőn visszafektettek, és minden 2. nap nezik, hogy az áramlás milyen. Mondták, hogy a magzatvíz azóta se lett több, kevesebb sem, amíg az áramlás rendben, magzatvíz nem szivárog, a baba aktív, nem akarnak műteni. Ha péntekig jó, akkor hazamehetek megint a hétvégére, és hétfőn vissza. Szóval az én esetemben az áramlás a lényeg, amíg az jó, addig nem siettetik, ha az rossz lenne, akkor viszont császároznának. Szerintem nálad is ezt fogják nézni.

2023. jan. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!