Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nőnek nem szabad...

Egy terhes nőnek nem szabad dolgozni? (fizikai munkát)

Figyelt kérdés

Vagy ha például egyedül él és vesz valami nehezet, mondjuk egy ilyen "karton" (vagy akármi) lisztet és akkor felcipeli a negyedikre, vagy egy zsugor ásványvíz. (Most ezek a példák jutottak eszembe).

Ezek ártanak a kismamának, gyereknek?


2023. jan. 27. 21:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én volt hogy felvittem a nehezebb szatyrot… de hát egy csomo embernek van már nagyobb gyereke akit meg kell emelni vagy felvinni. Én amugy nem terhesen utáltam lépcsőzni hanem kisgyerekkel … levinni felvinni hordozot pelenkázot gyereket… + szatyrot alig vártam, hogy elköltözzünk.
2023. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Egy egészséges terhességnél ezeknek nem kéne, hogy problémát, vetélést okozzanak. Max ha valaki rosszabbul viseli a terhességet, akkor sokat van rossziul, túl fáradékony. Illetve ha valaki veszélyeztetett terhes.
2023. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Nekem azt mondta az orvosom,hogy ne emeljek nehezet,ne eroltessem magam...nem tudtam csak ugy tetlenul ulni,futesi szezon volt,a fat valakinek be kellett vinni a kandallohoz pl.(ferjem nem mindig volt keznel)semmi bajunk nem lett...nyilvan ha veszelyeztetett terhes valaki,akkor nem szabad cipekedni es mindig be kell tartani az orvos utasitasait...nekem az elso 3 honap es az utolso 1 honap volt nagyon rizikos.
2023. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Lombikkal estem teherbe, nekem az elejétől szigorúan tilos volt súlyt emelni.

12. héttől az elöl, mélyen tapadt méhlepény miatt, utána az a veszély elmúlt, de az utasítás érvényben maradt.

Később a rövidülő méhnyak és a haskeményedés miatt sem szabadott.

2023. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó napokban gondoltam bevásárolok a tescóban,hát olyan aranyerem lett,1 év után is ezt nyögöm. A vége felé már nem szabad erőltetni.
2023. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

En igazabol eltem az eletem ugyanugy, kb a 27.hetig. Na onnantol kezdve rengeteget fajt a hasam, kemenyedett, nem esett jol mar sokat setalni, cipekedni, lepcsozni.

Igazabol oka nem volt kulonosebben, mert nem nyilt pl ido elott a mehszaj, nem volt verzes, ilyesmi, de nekem megis nagy fajdalmaim voltak.

Ilyen is van 🤷‍♀️

2023. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

A terhesség nem betegség, hanem állapot.


Egy teljesen normális, nem veszélyeztetett terhességnél az ember lánya ugyan úgy dolgozik, az addig megemelt kg nyugodtan emelheti, sportolhat ect.

2023. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Mo.-n divat a terheseknek rohanni tappenzre a pozitiv teszt utan.

Na, fejlett orszagban ez elkepzelhetetlen, ugyanugy dolgozunk vegig, hacsak nem valami komoly gond van a terhesseggel.

2023. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Terhesen gyárban dolgoztam,soron. Túléltem. A gyerek is.
2023. jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyi fizikai terhelést bír egy terhes nő, amihez terhesség előtt hozzászokott. Ezért vannak súlyemelő vagy fitneszedző nők, akik végig sportolják a terhességüket és kutyabajuk. 13 kilós a nagyobbik, nem tudok megoldani hogy meg se emeljem. De szokva vagyok hozzá.


Természetesen ha valami baj van, például mehszajat fedő méhlepény vagy nyíló méhszáj, akkor kímélet kell!

2023. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!