Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én gondolom úgy hogy...

Csak én gondolom úgy hogy Magyarországon nettó 200 alatt nem szabad elmenni dolgozni ?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben elszálltak az árak ennyi minimum kell az emberi megélhetéshez.

2021. ápr. 8. 17:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
98%
még ez is kevés egy albérletben egyedül élve.
2021. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
98%

Nettó 200-al saját ingatlan nélkül csak éhenhalni lehet, szóval feltételez már egy 10-20-30 milliós vagyontárgyat...

Az alatt nem is tudom, szörnyű hogy valakinek így kell vegetálnia...

2021. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:
én is így gondolom ,de nagyon sokan beállnak rabszolgának.
2021. ápr. 8. 17:33
 4/62 anonim ***** válasza:
75%
Ja, elszálltak az árak, de te 0 ft-ból jobban meg tudsz élni, mint pl. 180-190-ből...???
2021. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, és ha nem állsz be rabszolgának, akkor ki fogja fizetni a kajádat, a rezsidet, a tetőt a fejed fölé? Hmmm...?


200 ezer forint pont 200 ezer forinttal több, mint a 0 forint és ha nincs más, bizony ez is jobb, mint a semmi. Még 120 ezerért is elmennék dolgozni, ha nem lenne más lehetőségem - szerencsére van -, hisz nulla forinttal nem vagyok előrébb, ugyebár.

2021. ápr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

sejtettem előkerül a tipikus magyar rabszolga gondolkodásmód amiatt itt tart az ország.

Csak ha elmész 120-ért is és 120 az albérlet úgyanúgy 0-án vagy de ez a képlet már nem mindenkinek megy.

2021. ápr. 8. 17:49
 7/62 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindenki engedheti meg magának azt a luxust hogy a min 200e nettó és a 0Ft közül a 0Ft-ot válassza.
2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem tipikus rabszolga-gondolkodásmód, hanem a kőkemény valóság. De olyan fura, hogy ilyen kérdésnél sosem válaszoltok rá, nektek ki fizetné a megélhetéseteket, ha nulla forint lenne a bevételetek :D


Csak magyaráztok a levegőbe, de megoldást nem tudtok a problémára.


Mellesleg, én pl. vidéken élek, itt 120 ezerből ki lehetne bérelni egy kis szobát és elvegetálni ideiglenesen. Nem jó dolog, de jobb, mint éhen halni. Szerintem.


Ha meg valakinek van egy férje és gyerekei, akiket el kell tartani, de szintén nincs más lehetősége éppen, akkor is jobb 120 ezer forintot hozzáadni a családi kasszához, mint nullát. Mellette meg lehet jobbat keresni.


Ha én anno azt mondtam volna, nem megyek el minimálbérért dolgozni, akkor azóta hol lennék? Hajléktalanként az utcán vagy éhen halva a föld alatt. Az jobb lenne nekem?

2021. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
72%

Neked meg az nem megy hogy mi az a termelékenység, és miért és hogy alakulnak az árak.

A nettó kétszáz lehet tényleg lehetne 250 ha a tőke tulajdonosa nem tenné zsebre a megtermelt értéktöbblet őt illető részét, de hidd el, nem egy vállalkozót ismerek, és az emberek azért keresnek ennyit, mert így jön ki, nem termelnek meg sokkal több pénzt az eset nagy részében (itt most a valódi béralapi munkaviszonyról beszélek, nem akkor amikor egy magát úrnak tartó kisvállalkozó csicskástat)

2021. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem tudom, ha választanom kell a 0 és a 160 ezer forint között, nem a 0t fogom választani...
2021. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!