Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire kerestétek meg az...

Mennyire kerestétek meg az ismerősöket/haverokat azzal, hogy terhesek vagytok?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátnőm, aki külföldön él, ezért ritkán beszélünk.


Korábban nagyon jóban voltunk, de aztán megsértődtem rá picit, mert amíg nem volt pénze és állása, addig hetente többször hívott, aztán lett és akkor nem volt rám ideje, így hónapokig nem tudtam elmondani, hogy összeházasodunk és őt szeretném koszorúslánynak egy másik barátnőmmel (végül a covid miatt esküvő sem volt).


Aztán újra rendeződött a kapcsolat, de most megint azt érzem, hogy teljesen el van havazva. Ha írok, hogy mi újság, akkor két mondatban válaszol, majd írja, hogy pár hét múlva beszéljünk, ha jobban ráér, vissza se kérdez, így nincs lehetőségem sem leírni, hogy mi a helyzet. Oké, megértem, baromi sokat dolgozik túlórában, meg minden, de azért nevetségesnek érzem, hogy két hónapja nem tudom elmondani neki, hogy terhes vagyok.


A 20. heti UH-ig csak a családnak mondtuk el, utána kerestem, úgyhogy most 29 hetes terhes vagyok. Szerintetek megírjam neki facebookon? Vagy ne is szóljak neki? Vagy azt írjam le neki, hogy mennyire rosszul esik, hogy csak akkor beszélünk, ha neki van híre, én annyira nem érdeklem, hogy ezeket sose tudom neki elmondani?


Normál esetben nem mondanék semmit, hanem leírnám a kapcsolatot, de nem akarom azt sem, hogy mindketten meg legyünk egymásra sértődve, ő rám, mert nem mesélem el ezeket, én rá mert nem tudom elmesélni.


2023. febr. 3. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akar, úgyis meg fog sértődni.

Nekem is van egy kedves ismerősöm, akivel barátok volnánk, de tény, hogy középiskola óta csak neten tartjuk a kapcsolatot, nagyon ritkán.

Utoljára én írtam neki, arra is vártam a válaszát. A névnapomon, ami ősszel volt, felköszöntött Messengeren, ott meg olyan furcsának éreztem erre visszaírni, hogy köszi, és amúgy 4 hónapos terhes vagyok. 🙂 Vártam, majd ír magáról, mi újság, aztán majd én is megírom. Ez eddig nem következett be.

2023. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lányt egyáltalán nem érdekled. Minek akarod még avval traktálni, hogy terhes vagy?
2023. febr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Kettesnek igaza van, annak kell mondani akivel van közvetlen kapcsolat és érdekli. Felesleges hányaveti kapcsolatban másokat traktálni ezzel. Minden kismama úgy érzi hogy az ő terhessége egy csoda, de valójában csak a szűk családnak és egy két közeli barátnak esemény, a többi embert pont semennyire sem érdekli. Leírás alapján ez a "barátnő" is a többi otthon ember közé fog tartozni.
2023. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! Eddig én is ezt csináltam.


#2 Nem traktálni akarom, csak azt sem tartom jó ötletnek, hogy a facebookról vagy még jobb, a gyerek több éves korában értesüljön róla, hogy van. Talán azért, mert nekem is rosszul esne fordított helyzetben és ismerem annyira, hogy neki is (annak ellenére, hogy tényleg nem érdeklem), mégis csak ismerem 20 éve, amiből 15 alatt nagyon jó barátnők voltunk.

2023. febr. 3. 12:21
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De ez már elmúlt. Elég egyértelmű a leírásodból. Ha nem érdekli, mi van veled, miből gondolod, hogy a gyerek érdekelné? Én úgy látom, nem akarod beismerni magadnak, hogy ennek a barátságnak annyi.
2023. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Van (volt) egy középsulis barátnőm (10+éve érettségiztünk). Ő csak simán küldött a pozitív terhességi tesztjeiről képet messengeren.
2023. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5 Beismerem, hogy ennek jelenleg annyi. Lehet, hogy örökre ilyen marad. De amúgy az is lehet, hogy mondjuk 10 év múlva vagy 15 megint barátok lennénk… De félek attól, hogy kb. örökre egy törés lenne, ha most nem szólok. Ugyanakkor nekem is visszás valakire “rányomni a hírt”, hogy terhes vagyok.


Meg igaziból beszéltünk már az alatt, hogy terhes voltam, csak nem akartam akkor még elmondani, hogy mi a helyzet (a 11. hét környékén).


Ha utánaszámol és rájön, hogy nem mondtam el neki, pedig beszéltünk, lehet, hogy megsértődik.

2023. febr. 3. 12:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Az ovitól az egyetem közepéig tartottuk a kapcsolatot a gyerekkori barátnőimmel, tehát majdnem 20 évig, mégse értesítettem egyiküket sem.

Mert ami elmúlt, elmúlt.

Fb-on azért "ismerősök" vagyunk, de ennyi.

Az egyetemi csapat 90 %-át szintén nem avattam be.

Bőven elég volt nekik is Facebookról megtudniuk, amikor egyszer-egyszer közös képet posztoltam a gyerekkel.

Sőt több rokonom is csak úgy értesült.

Mert akivel nem vagyok napi-heti szintű kapcsolatban, az nem közeli.

2023. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lényeg. Hogy nagyon jó barátnők VOLTATOK


Ne haragudj, de én nem értelek. En már azutan nem álltal volna szóba vele, hogy eltűnt....

2023. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok vészmadár lenni de ha meglesz a baba neked se nagyon lesz időd rá és még nehezebb lesz megoldani hogy mindkettötöknek jó legyen. Szerintem ne görcsölj rá ennyire. Írd meg neki egyenesen amit meg akarsz vele osztani de ne várj többet ettől a kapcsolattól hanem örülj annak ami van.
2023. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!