Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milli mogyorós latte tejitalt...

Milli mogyorós latte tejitalt ihatom terhesen?

Figyelt kérdés

Magas a koffeintartalma az oké, de napi 1 árt a magzatra?

A rendes kávéval ér fel vagy ez erõsebb? Ihatom?


2023. febr. 3. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Kb.kávét nem is látott a termék. 4 ml kávé van benne. Annyira nincs koffein ebben, hogy fel sincs tűntetve rajta.
2023. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Inkább a cukor tartalma, ami sok. Vannak akiknek a rendes kávé is engedélyezett terhesség alatt. /nyilván nem magas vérnyomással.


De ebben a kávéban valóban nem sok koffein van, sőt.

Én ezelőtt sima milli jeges kávét ittam. Az a kedvencem. De mivel drága és sok benne a cukor is így csak néha-néha iszok.

Tudom-tudom sok a duma. Remélem segítettem.🌺

2023. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

2. "Vannak akiknek a rendes kávé is engedélyezett terhesség alatt."

Kb. mindenkinek, a magas vérnyomásúakon kívül...

2023. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

3-as, utána írtam, hogy a magas vérnyomásúaknak nyilván nem.

A többi már egyéni/orvosi döntés.

2023. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Milli mogyorós latte tejital. TEJITAL. Hogy volna már magas koffeintartalma?!
2023. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem vagy cukros simán,illetve ha nem magas a vernyomasod.
2023. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Magas koffeintartalmú. Fogyasztása gyermekek és terhes vagy szoptató nők számára nem ajánlott.

(Koffein-tartalom: kb. 40 mg/100 ml)


Ezt irja, innen gondoltam.

2023. febr. 3. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg napi 200 mg-nál nem ajánlanak többet a terhes nőknek (szerintem ez még így is sok).

Ha nem iszol minden nap, csak hetente 1-2 alkalommal szerintem az még nem probléma, de próbáld elosztani fokozatosan pl.: reggel a felét délután pedig a másik felét, úgy biztosan nem árt, esetleg elfelezni a férjeddel vagy valakivel.

Egy rendes presszó kávé amúgy 40-70 mg koffeint tartalmaz.

100 ml kóla pedig 8 mg.

2023. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Jézus, miért ne ihatna?? Napi két kávé mellett van 110-es vérnyomásom, a kutyát nem érdekli. Hacsak nem egymás után dönti le a kismama a feketéket meg a két liter kólát, semmi baja nem lesz...

200mg a határ azért, mert egyáltalán bőven efelett tudtak bármiféle hatást kimutatni. A biztonsági határokat mindig úgy húzzák, hogy még az is belefér.


Nem, a cukortól sem lesz bajod, ha nem cukros vagy. Szép is lenne, ha normális kiegyensúlyozott étrend mellett egy hülye mogyorós kávés izé döntené romba a gyereked egészségét.


Idd nyugodtan, ha jól esik.

2023. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

9-es

Persze nyugodtan igyon kávét, azért gondolom nem 2 litert akar egy nap meginni. Viszont a koffein átmegy a magzatba is és okés, hogy az anyának nem lesz semmi baja hirtelem 100 mg koffeintől de a babának nem tesz jót, ha hirtelen sokat kap, mert ő lassabban képes feldolgozni. Ezért igya nyugodtan, de ha magas a koffeintartalma, mint pl. ennek az italnak is akkor próbálja meg elosztani és ne 15 perc alatt meginni az egészet.

Ez csak az én véleményem azok alapján amit olvastam, de nem vagyok orvos, úgyhogy simán lehet, hogy nincsen igazam.

Amúgy 8-as voltam

2023. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!