Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama rajtam...

Van itt olyan kismama rajtam kívül aki szintén nem szedett terhes vitamint? Nagy baj lehet ez?

Figyelt kérdés
Most vagyok 27 hetes és még a 30 db.os ladeevitemből még mindig van.Ezzel nem árthattam a babámnak ugye?Most vasat kell szednem,de a vitamint már régóta nem szedem.
2010. okt. 4. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ártani tuti nem ártottál, nyugi. Remélhetőleg megfelelő mennyiségű vitamint viszel be gyümölcsökből és zöldségekből.
2010. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj ha nem szedsz terhesvitamint, abban az esetben, ha odafigyelsz az étkezésedre, és megfelelő mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt eszel. A fejlődő magzatnak ugyanis kell a vitamin a folsav, hogy megfelelően kifejlődjön a csontja, az agyműködése.
2010. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

21 hetes vagyok és én például nem szedek terhes vitamint!az elején szedtem vasat, magneB6-ot! És minden rendben, pont pénteken voltunk uh-on és minden adata átlag felett van nagy baba, mindene nagyon jó!!

Annak idején nem volt semmilyen vitamin és mégis egészséges gyerekek születtek ahogy mi is...akkor miért nyomnám tele magam, pláne úgy hogy nem is biztos hogy segítek neki vele a növekedésben, amennyi vitamin tápanyag és minden más kell neki, úgyis megkapja, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt,eszek, egészségesen élek ennél több nem kell!!

2010. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
régen is szedettek a nőkkel, ha jól tudom, folsavat, kalciumot. csak még akkor nem voltak kifejezetten kismamáknak való multivitaminok. most egy tablettában minden benne van
2010. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van a babaával,akkor mostmár nem is lesz semmi probléma.A terhessvitaminban a legfontosabb a folsav,ám amit sokan nem tudnak,hogy azt már lehetőleg akkor szedni kellene,mikor még nem is tudod,hogy várandós vagy.6-7 hetesen is el lehet kezdeni persze,de akkor már késő lenne gond esetén.Egyébként sok ismerősöm nem szedett semmit,mert kihányták,utánna meg nem erőltették,és mindnek gyönyörű,egészséges babája lett,szóval no para :)
2010. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen sem szedtek...

Én sem szedtem, amikor terhes voltam. Egészséges, gyönyörű babám született 52 cm-rel és 3380 grammal.

2010. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát azért a 20-30 évvel ezelőtti kizárólag kistermelői gyümölcsöket, zöldségeket ne hasonlítsuk már össze a ma kapható nagyüzemi, fóliázott, agyonvegyszerezett növényekkel. Gondolom van mobiltelefonod, mert kihasználod a korszerű újítások előnyeit. Hogy az orvostudomány újításait nem használja egy kismama a saját és főleg babája érdekében, na azt nem értem.

Egyébként nem most az Uh-n fog kiderülni hogy mennyire erős pl a csontozata. stb.stb.

2010. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!