Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás a tehesség...

Magas vérnyomás a tehesség vége felé?

Figyelt kérdés

35.hetes vagyok, és magas vérnyomást állapítottak meg.

Rendszeresen mérnem kell, és ha túl magas, szóljak, kapok gyógyszert, de semmi mást nem mondott a doki.


Akinek van esetleg tapasztalata, mire érdemes még jobban figyelni, mit lehet vele csinálni? Inkább pihenés, vagy inkább a mozgás tesz jót ebben az esetben?


Fáradékonyabb vagyok, de semmi más tünetem nincs.



2023. febr. 14. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Kerüld a fűszeres, sós ételeket.

Ne hagyd el magad! Ha a végére tunyulsz el annál rosszabb, és annál nehezebb a szülés..


A vérnyomásodat pedig mérd rendszeresen.

2023. febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Terhességi magas vérnyomásra nem fog hatni az, hogy mit eszel. Úgyhogy egyél bármit. A lényeg ha felmegy a vérnyomásod akkor kórház, akár a babát is ki kell venni ilyenkor, ami nem baj, mert már nagyon jól fejlett a 35. héten.
2023. febr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

2#

Ez sem igaz.

A terhessegi magasvérnyomás és a toxémia, ami mellett veszik ki a babát, nem ugyan az. Egy mezei magasvérnyomásnál nem csak szároznak azonnal.


Nem azt írtam,hogy ne egyen, hanem hogy kerülje a fűszeres sós ételeket 🙄 szövegértemezés 0.

2023. febr. 15. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a teljes terhesség alatt az van, első pillanattól szívbetegséggel párosítva. Sajnos gyógyszert végig kell szednem. Feltavot elhagytam, most kezd növekedni a vérnyomás. Emelni kell a dozisom. Dopegyt szedhető rá.
2023. ápr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!