Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti alacsony...

Terhesség alatti alacsony vérnyomásra tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt is inkább alacsony volt a vérnyomásom az átlaghoz képest, maximum 110/70 körül volt, akkor viszont nem okozott különösebben tüneteket, gondot. Most viszont terhes vagyok, igaz még csak hat hetes, de szerintem emiatt még alacsonyabb lett. Nincs itthon vérnyomás mérőm, így nem tudom folyamatosan mérni, viszont abból gondolom, hogy rengeteget szédülök és nagyon gyakran érzem úgy, hogy el fogok ájulni. Soha életemben nem ájultam még el és most sem, viszont nagyon gyakran érzem az érzést. Bármit csinálok, akár ülök vagy állok, gyakran van pillanatnyi képszakadás érzésem, mintha egy pillanat kimaradt volna, mintha egy pillanatra elvesztettem volna az eszméletem. Nem esek el ilyenkor, nyitva van a szemem is, ébren vagyok, nem ájulok el fizikailag, mégis úgy érzem fejben. Az meg egy másik dolog, hogy napok óta alig tudok aludni, mert közvetlenül elalvás előtt még erősebb ez az érzés (gondolom azért, mert olyankor alapból csökken a vérnyomás, lassul a pulzus) és abban a pillanatban, ahogy elaludnék, fel is riadok akaratlanul, mert hirtelen úgy érzem, hogy elájulok. Aztán újra próbálok visszaaludni és pont mielőtt álomba zuhannék, újra ugyanez történik és így szenvedem végig majdnem az egész éjszakát. Aztán valamikor hajnalban elalszom, 4-5 órányi kínlódás után, viszont sosem emlékszem, hogy kb mikor aludtam el, teljes képszakadás van. Az is lehet, hogy addigra a kimerültség rátesz mégegy lapáttal és tényleg elájulok, aztán amiatt “alszok” el végül. Nem tudom mennyire érthető ez így, nekem is új és furcsa az egész. Iszok napi egy kávét, de nem segít semmit. Jövő hétfőn megyek nőgyógyászhoz, mindenképp megemlítem neki a dolgot, addig viszont nem tudom mit tegyek, hogy legalább éjszakára jobb legyen és tudjak aludni..

2022. nov. 1. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Iszol és eszel eleget?
2022. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Kávé?
2022. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Ihatsz több kávét is, a koffein 200mg-ig nem káros a magzatra. Illetve a mozgás, sok folyadékfogyasztás az, ami még segíthet, legalábbis nekem ezeket javasolják mindig, amikor megmérik a vérnyomásom az orvosnál/védőnőnél, és így kb 80/50 meg hasonló értékeket mérnek és csodálkozva kérdezik, hogy jól vagyok-e. A 100/70 már szinte magas, az a reggeli kávé után mért eredményem, amikor lépcsőn rohantam fel az orvoshoz :D

Amit leírsz, nem biztos, hogy emiatt van, néha én is éreztem hasonlót, de a vérnyomásommal sosem volt kifejezetten probléma. Persze említsd meg az orvosnak, amikor jársz nála, de simán lehet egyébként cukorprobléma is, nekem mindkét terhességem alatt GDM-em volt, és bizony a hirtelen megugró/leeső vércukor tud nagyon csúnya tüneteket okozni, amit írsz, hogy ájulás-közeli állapotot érzel meg hasonló, az nekem ilyenkor volt inkább.

Az, hogy hogy aludj el normális időben, azt csak te tudhatod, az alacsony vérnyomás jellemzően inkább aluszékonyságot eredményez (világéletemben én is a "bárhol, bármikor" elv mentén tudtam aludni, egyébként nagyon hasznos kisbaba mellett), esetleg próbálj meg egy nyugis, levezető rituálét bevezetni a napjaidba, ami minden este ugyanolyan, nem jár fényes-villogó-aktív tevékenységgel (pl akciófilm elalvás előtt), és inkább ilyen kis csendes, nyugis, befelé figyelő üzemmódba állít. Esetleg finom meleg teát vagy langyos kakaót vagy hasonlókat (koffeinmenteset, persze) próbálj meg, hátha segít.

2022. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Annak ellenére, hogy szinte egész nap hányingerem van és a legtöbb ételtől undorodni kezdtem, eszek rendesen, olyanokat főzök, amiket még szívesen fogyasztok. Nem túl hosszú a lista, de azért kellően változatos. Igyekszem nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget enni és elegendő mennyiségű folyadékot inni a vízen kívül még tea vagy leves formájában.

3-as köszönöm a tanácsokat és a részletes választ! 😊

2022. nov. 1. 13:55
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is alacsony volt a vernyomasom, viszont a pulzusom nem, el is kellett hagynom a kávét. Esetleg sokszor egyel kevesebbet, lehet a cukrod esik le és amiatt szedulsz. Én akkor szédültem meg amikor felalltam, az 5.hettol sa 12.hetig. Cukorterhelesed volt már? Hányadik hétben vagy?
2022. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem méred a vérnyomásod, valóban nem tudhatod, hogy amiatt ájuldozol-e, ahogy az 5-ös is írja.

Nekem is alacsony, 95/60 körüli általában, és a 10. héttől egészen mostanáig (30 hetes vagyok) előfordul velem hasonló. Nem a vérnyomásom az oka, hanem az, hogy leesik a cukrom. Enni kell ilyenkor egy keveset, és elmúlik. Illetve kéne egy vérnyomás mérő is otthonra, és akkor majd tudni fogod, hogy az okozza-e vagy sem.

2022. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is sokszor nagyon alacsony. Volt olyan alacsony, hogy a mérő nem tudta megmérni. Ilyenkor én is rosszul vagyok. Védőnő azt mondta, hogy ezzel nincs teendő. Örüljek, hogy alacsony és nem magas. Cukrom rendben van. Terhességi vészes hányás után ezt már túlélem. Ha nagyon rossz, akkor fekszem picit.
2022. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma kapok vérnyomásmérőt, így ezután tudom majd mérni. 5-ös, hatodik hétben vagyok, nem volt még terheléses vércukor vizsgálatom.
2022. nov. 1. 16:00
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi, a kávéról kikérném orvos tanácsát, mert rövidtávon vérnyomást emel, több órára vetítve viszont csökkenti, nem biztos, hogy most neked az jó.
2022. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mértem vérnyomást, 96/52 volt. Most még nem vészes, megmérem majd közvetlenül elalvás előtt is.
2022. nov. 1. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!