Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babámat várom,a 38.hétben...

Első babámat várom,a 38.hétben vagyok.Egyedül a beöntés és a gátmetszés az,amitől félek. Mennyire kellemetlenek ezek?Soha nem volt beöntésem,fogalmam sincs mire számítsak.

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 18:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Szia. Én is így voltam. Ne félj. Persze kellemetlen a beavatkozás, de csak mert ott csinalnak vmit. Amúgy nem erzed, nem fáj. Engem utána otthagytak egy órát, volt wc-zuhany, rendbe tettem magam és nem volt semmi gond.

Gatmetszest akkor már szinte meg sem erzed, valamint pár perccel utána megszuletik a picurka, aki feledtet mindent. Ami kellemetlen utána az a varrás, de akkor már nincs mese.

Kitartas, nem olyan rossz mint amilyennek hangzik!

2023. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
54%

Na akkor megnyugtatlak,hogy a beöntés nem fáj. Nem kellemetlen annyira,mint amennyire itt a gyk-n szapulják.

Konkrétan a végbél elejébe tesznek egy vékony csövet. Be kell szorítanod. Bemegy egy kis langyos víz. És ennyi. Kb 1 perc.


Ettől félni konkrétan értelmetlen. (Csak azért nem írok más jelzőt,nehogy megsértselek,mert nem az a célom!)


De komolyan. Ebben mi a félelmetes?


Gátmetszésről nem tudok nyilatkozni, mert az apás szülésemből sürgősségi császár lett sajnos.

2023. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Nekem egyszer sem volt beöntés,kúpot kaptam.Biztos,hogy neked lesz?Kevés helyen protokoll már,de valószínűleg ez a legkevésbé kellemetlen akkor.A gátmetszést én nem éreztem,utána 2-3 napig nagyon kellemetlen szúró érzés volt,gondolom maga a várat,de mikor azt kiszedték,(nekem még nem felszívódó volt)utána szépen gyógyult.A második,harmadik gyerek pedig utána gátvédelemmel sikerült,így akkor már ennyi kellemetlensédg sem volt.Van akinek az első is sikerül gátvédelemmel.
2023. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem is volt beöntés. Ilyen pezsgőkapszulát kaptam, nekem kellett magamnak felhelyezni és várni egy kicsit. Szépen kitisztultam és egyedül intézhettem az egészet.

A gatmetszést konkrétan nem is éreztem. Utána fájt, de nagyon szépen meggyógyult.

2023. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hogy a kórházban még a beöntés a szokás. És első babánál minden képpen csinálnak gát metszést.
2023. febr. 17. 18:36
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor Ezek szerint ott hagynak és úgy kell wcre menni, majd zuhanyozni.ez már a szülőszobán van? Ott ugye nincs más rajtam kívül?
2023. febr. 17. 18:37
 7/27 anonim ***** válasza:
97%

2x szültem, 1x nem kaptam beöntést. Nálunk kúp van.

Odaadták, én meg elintéztem magamnak.

Gátmetszés volt az elsőnél, meg se éreztem. Egy fájás közben vágtak, nem éreztem meg. Varrásnál meg érzéstelenítettek.

2023. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A beöntés egyáltalán nem volt kellemetlen. Nekem kimondottan jól esett... :D Székrekedéses voltam a terhességem végefelé, féltem tőle, de kár volt! Simán elértem a wc-ig is, sőt, még sétáltam előtte egyet, aztán meg teljes megkönnyebbülés végre. Semmi kellemetlenség nem volt benne. Arra figyelni kell (mondta a szülésznő is nekem), hogy nem egyszerre fog kijönni, ne lepődjek meg. Amikor azt hiszem végeztem, maradjak még, jön egy második hullám. Így is volt.

A gátmetszés a metszés pillanatában egyáltalán nem fájt, semmit nem éreztem. A varrás kellemetlen volt, de akkor már ott volt a babám a hasamon, elterelte a figyelmemet. :) A gyógyulás meg nem tudom... én rosszabbra számítottam. Csak egy állandó húzó-nyomó érzés volt a varrat helyén, ami kicsit nehezítette a mozgásomat, de nem mondanám kimondottan fájdalmasnak. Volt egy pici repedésem is, az kellemetlenebb volt.

Őszintén szólva ezeket bármikor újra. A vajúdás, főleg a vége, na az durva volt. Én ettől félek a másodiknál.

2023. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy a beöntéstől felesleges parázni,sokat jársz utána wcre és annyi.Sokkal kellemetlenebb dolgok is érhetnek.
2023. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kifejezetten rossz volt a beöntés. Nagyon gyorsan engedték a vizet és szúró fájdalmat okozott, de még az is semmi volt a vajúdáshoz képest. A gátmetszésnél konkrétan csak a meleg vért éreztem folyni, nem fájt egyáltalán, csak gusztustalan volt a tudat, hogy tudtam mit csinálnak most.

Nekem a vajúdóban volt saját, zárható fürdőm, ott volt wc, zuhanyzó, nyugodtan rendbe tudtam tenni magam, senki nem zavart.

2023. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!