Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor 120...

Terheléses vércukor 120 perces eredmény 6,7. Jónak számít? A referenciaértéknek 3,6-6,1 volt írva.

Figyelt kérdés
Kicsit túlzásnak tartom, ugyanis 4,6 alatt hípoglikimiáról lehet beszélni. Érdekes a labor referencia tartománya... Én úgy tudom, hogy a felső határ 7,8, szigorúbb helyeken 7,1.
2010. okt. 5. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
elég szigorú ez a határ. jó az értéked, hiába pattognak majd esetleg.
2010. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 7,8 a felső határ. Nekem 7,3 és csak annyit mondtak, hogy kicsit fogjak vissza a cukros ételekből, de diétára nem fogtak. Azért én inkább vigyázok és azóta próbálok még egészségesebben étkezni.
2010. okt. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen ok!

A mi SZTK-nkban még 5,8 a referencia tartomány felső határa, én is nagyon megijedtem a 7,2-vel, az orvosom annyit mondott, hogy kicsit kevesebb szénhidrátot egyek.

(Tehát nem csak cukor, hanem krumpli, rizs, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű stb.)


Jó babavárást!

2010. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 6,5 a felső határ, cukorbetegeknél 7,2.
2010. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a 4,6 nem hipo. 3 alatt beszélünk hiporól, de inkább 2,5 alatt.

De ez egyébként az éhgyomri referencia tartománya, nem a terhelésesé. a terheléses 7,8-ig jó.

2010. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hívtam is a labort egyébként, hogy ugyanazokat a határ értékeket adták meg, mint az éhgyomrinál és annyit mondott a laboros, hogy igen és a 120-asnál is ugyanaz, mert egy egészséges ember fel kell, hogy dolgozza a cukrot ennyi időn belül. Mondta, hogy konzultáljak majd az orvosommal. Hozzá csak 4 hét múlva megyek, de ettől függetlenül én is úgy tudom, hogy a 6,7 nagyon jó érték, mert a felső határ 7,8. Mikor megláttam az eredményt, örültem is, aztán arcomra fagyott a mosoly, mior megláttam, hogy meg van csillagozva...
2010. okt. 5. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy cukros-löttyös, vagy tejes-zsömlés terhelés. A tejes-zsömlésnél alacsonyabb a ref. érték, mert kevesebb szénhidrátot viszel be, ami nem uo-an módon bomlik le, mint a tömény szőlőcukor.
2010. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A cukros löttyös volt, az a 120 perces. A zsömlés tejes vizsgálat 60 perces, az a múltkor 5,4 lett.
2010. okt. 5. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
cukros löttyösnél nem sok!
2010. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is cukros lötty volt, a referenciaérték 3,30-6,10-ig van megadva a laboros papíron. De a Professzor Úr, a nőgyógyászom, ráírta nagy betűkkel tollal, hogy a felső határ 7,8 a 120 percesnél. Fura mindenesetre, hogy nem azonosak az értékek kórházanként.
2010. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!