Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hónapos terhes vagyok,...

4 hónapos terhes vagyok, mennyire normális hogy erőlködésre bepisilek?

Figyelt kérdés

Első és egyben utolsó terhesség, 29 éves vagyok.

Vizsgálatokon gond nincs, orvos gátizom tornákat javasol. Szerinte a hólyagra nehezedő súly miatt van. Koffeint már nem iszom, egyenletesen osztom szét a napi kb 2 liter vizet. Semmi cukros.

Most már ott tartok hogy szinte minden megerőltetésre, akár felülés, felállás, szivárgás lép fel. De ugyanígy köhögés tüsszentés. Már előre félek a tavasztól (allergia).

Szerencse hogy irodában dolgozom, de már slip pelenkát hordok 0-24… mosdóba rendszeresen kimegyek direkt. Tök kínosan érzem magam. :( és rengeteg pelenka elmegy.



2023. márc. 15. 13:25
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ne érezd kellemetlenül magad,másokkal is előfordul.Ráadásul, senki nem tudja, hogy veled épp ez történik.A gáttornát tényleg csináld.Az allergiától meg ne félj,ha szerencséd van, megúszod.Én általában márciustól októberig szenvedtem, na erre terhesen ÖSSZESEN 10 napig,a parlagfű szezonba volt tünetem.Ahogy számolom, addigra megszülsz.
2023. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt van, amit leírtál. Nekem is épp ez van. Csinald amit a doki mond, jobb lesz.:)
2023. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonálisan sajnos úgy alakul, hogy az izomzat kissé gyengül. Az intimtorna nagyon jó, érdemes szakembertől megtanulni. Amikor felállsz, felülsz, próbáld előtte tudatosan megfeszíteni a gátizmokat.

Amúgy ne szégyenkezz, sokaknak vannak ilyen problémái, az ötvenen felüli kollegáid harmadának is akár. Legföljebb nem verik nagydobra.

2023. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: remélem is, hogy nem látják, nagy buci a fenekemen :D egy irodai fotón “láttam” magamon, azt hittem rosszul leszek 🙈miért nem szólt senki 😁 sajnos megúszni nem fogom, már ma két “balesetem” volt …


2: ha tudsz küldeni videókat vagy bármi anyagot akár uzenetben azt megköszönöm :)

2023. márc. 15. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel gyógytornászt aki kimondottan erre specializálódott. Hívj fel párat a környekeden és érdeklődj ebben tud-e segíteni. Pár alkalommal mutat spéci tornákat és sokat kell csinálni. Irodai munka épp előnyös, hisz munka közben, ülve észrevétlenül tudod csinálni a gyakorlatokat.
2023. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Csináld azokat a gyakorlatokat, amiket a gátizom erősítésére ajánlott neked a doki. Ha a terhesség előtt nem volt ezzel semmi gondod, akkor szerintem különösebben nem érdemes aggódni miatta. Persze elképzelhető, hogy a szülés után lesz még gond, de ha alapvetően is volt gond, sokkal nagyobb ennek a valószínűsége.


Még javaslom, kicsit próbálj tudatosabbá válni; minél kevesebb az ad hoc dolog az életedben, annál jobban tudod kontroll alatt tartani az ügyeid, pl ezt. Ezzel mennyire vagy tisztában? Ha úgy érzed, nyugodtan írj üzit!


Az, hogy első terhességed, az ok, de arra mérget nem vehetsz, hogy utolsó, max azt jelentsd ki, hogy jelenleg nem áll szándékodban többször átesni ezen...

2023. márc. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez hormonolális probléma, és a terhesség alatt gyakran elő fordul sajnos. Igen torna és edző javít rajta
2023. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!