Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert szedhetek...

Milyen gyógyszert szedhetek 32 hetes terhesen? Piros torok, orrdugulás, orrfolyás

Figyelt kérdés

Romániában lakom.

Paracetamol, Parasinus nem jó a terheseknek. Orvoshoz csak 2 nap múlva tudok menni



2023. márc. 20. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Paracetamol 4-6 óránként mehet.

( nálunk ez a rubophen, panadol)


Torokra tantum verde spré változat hat is rendesen.


Hársfatea

Hagymatea

2023. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Herbal Swiss forró italport nagyon ajánlom.
2023. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tantum verde +1
2023. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Kérdezd meg a háziorvosod (és könyörögj ki rendes gyógyszert a torkodra) A herbal swiss nagyon finom, nekem ízlett, meg is ittam belőle 2 dobozzal, de semmit nem használt.

A hagymatea is finom, főleg ha főzől bele mentát, gyömbért, narancsot, csipkebogyót. De vagy használ vagy nem.

Én abból is megittam kb 10 liternyit, jól átmosta a vesémet, de a köhögéstől, torokfájástól nem szabadított meg.


Nem voltam veszélyeztetett terhes, de azt mondták, hogy a legújabb ajánlások szerint nem adhatnak semmilyen szirupot, szopogató tablettát... cserébe 2 hónapig szenvedtem, hanyásig köhögtem éjjel nappal, tönkre vágtam a rekeszizmaimat és 3 hétig olyan bordaközi fájdalmamim voltak hol jobb, hol baloldalt, hogy konkrétan az ásítás is fájt és nem bírtam kikelni az ágyból. Kétszer jártuk meg a kórházat emiatt.


Szóval próbáld meg rendesen kikezeltetni magad, mert szerintem nem éri meg, hogy hetekig szenvedj egy elhúzodó torokgyulladással.

2023. márc. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elmész a gyógyszertárba, elmondod a panaszodat, körülményeidet (terhesség) és azt veszed, amit ő ajánl.

Nem tudom a legtermészetesebb megoldás miért nem jut az emberek eszébe. Miért random laikusokat kérdezgetnek, mikor itt pont fontos lenne, hogy szakember mondja meg.

2023. márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!