Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dóra lánynévről véleményetek?...

Dóra lánynévről véleményetek? Adnátok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 19:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem Dórának hívnak, nagyon szeretem a nevem. Külföldre költöztünk és itt is szépen ki tudják ejteni. Örülök, hogy ezt a nevet kaptam a szüleimtől
2023. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

*Amúgy jó pl a Dórában, hogy egyértelműen nőies, és komoly név. Felnőttnek is jól áll, mivel komoly név.


Nekem még amúgy túl kemény hangzású is így ez a név.


De Dóriként becézve már kedvesebb, szebb, Dorci meg még nagyon menőn hangzik szerintem. De pl iskolában, akikkel nem áll olyan közel egymáshoz, azoktól furcsa lenne a Dorci neki; szóval, ha az lenne az alap-általános beceneve. Dóri is még egyébként egy kicsit átlagos, de ebben már van egy kis "finomság", kecsesség a Dórához képest. |Dorci becenév meg inkább otthonra jó, időnként.

2023. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

*Dorka is kedvesen hangzik,és az nem is tűnik annyira agyonbecézgetettnek, agyonuntyurgatottnak.

De pl tehát egy tanár szájából míg furcsa lenne a Dorci, a Dorka már nem.

Vagy pl egy olyan osztálytárstól idegen lenne a Dorcinak való megszólítás; akivel alapból nem is nagyon sokat / nem is szoktak beszélgetni.

2023. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

*Meg, becenevek általában rövidebbek; Dorka azt hiszem, inkább Dorottya szokott lenni; vagy akár még Dorina is.

De azért még lehet jó Dórának is ez.

2023. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám, de teljesen vállalható, normális név.
2023. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igy hivnak, nincs vele bajom. Kulfoldon elunk, siman kimondjak, es itt kulonlegesnek is szamit, Magyarorszagon nagyon nepszeru volt akkor, amikor en is kaptam. Szamomra azert kulonleges, mert anyukam egy sokgeneracios hagyomannyal szakitott azzal, hogy nem a sajat keresztnevet adta. A sajat gyerekemnek nem adnam, mert annyira azert nem tetszik, de pl. a Nora meg a Flora igen. Magamnak a Viktoria vagy a Kornelia nevet jobban el tudnam kepzelni, de anyukamnak nagyon tetszett a nevem jelentese (Isten ajandeka), amit egyebkent szintenszeretek.
2023. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik, de jó névnek tartom.
2023. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám, mert sok név jobban tetszik, de abszolút vállalható név. Sokkal jobbnak tartom, mint a Dorottya, Dorina, Dorka neveket, utóbbiak egyáltalán nem tetszenek.
2023. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én unokatestvéremet hívják így.

Szereti a nevét.

2023. márc. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, könnyen elfogadják külföldön is, amellett meg mindenki érte, nem egy Kalpavalli szintű név, becezni is lehet és nem hosszú. Legalábbis én ezeket szeretem benne, egyetlen hátulütője, hogy időnként megkapom a "Dóra a felfedező" címkét, de mire a mostani gyerekek felnőnek, talán kikopik az a mese.
2023. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!