Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem végez flowmetriás...

Ha nem végez flowmetriás vizsgálatot a doki és a lepény is látszólag rendben van akkor hogyan derül ki ha a baba nem jut elegendő táplálékhoz? Lehet, hogy sehogy?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekel, mert nekem sem néztek, és látszólag minden ok.
2011. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Baba szívfrekvenciáját nézik. A lepénynek van egy bizonyos mértékű "tartalék kapacitása". Tehát ha átmenetileg elégtelen a véráramlás akkor is tud valamennyit kompenzálni, ilyenkor a baba észre sem veszi, a szívfrekvencia nem változik. Ha ez tartós marad a baba szívfrekvenciája csökken(ezért nézik szülés és CTG közben a baba szívfrekvenciáját is,és azt, hogy a fájások alatt csökke-e, ez az első és gyakorlatilag az egyetlen jel amit detektálni lehet, hogy jól érzi-e magát odabent a pocaklakó). Ha a tápláltságról beszélünk akkor persze hosszú távon a baba súlya, mérete elmarad a korától evárhatótól.

Akkor van gond ha a flowmetrián csökken az áramlás és vele együtt a baba szívfrekvenciája, mert akkor "kimerült" a lepény, nincs már tartaléka.

Tehát a kérdésedre válaszolva ha figyeli a szívhangot elegendő ideig (flowmetria nélkül) és nincs benne lassulás (tartósan 90/min alá nem megy)akkor nagy bizonyossággal kap elegendő vért a köldökzsinóron át.

/bocsi, hogy a kályhától kezdtem...:) /

2011. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ne kérj bocsánatot, ne viccelj már, tök jól leírtad! Köszönöm szépen!


Akkor a kérdés már csak az,hogy ha szívfrekvencia vizsgálatot sem végez, akkor már csak a súly marad, ami jelzés értékű lehet?

2011. okt. 8. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Lényegében igen. De ugye a baba súlyát ("tápláltságát") nem csak az határozza meg, hogy mennyi vért kap, hanem ezzel együtt annak "milyensége" is. Van-e elég vitamin, tápanyag, O2 a vérben(dohányos kismamák stb...).Hiába jó a vezeték, ha a tartalma selejtes...
2011. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nagyon jól leírtátok. Ezt jó tudni. Én is köszönöm.

A baba szívét meg mindenképp nézik a 36. héttől. Nálam inkább túl élénk szokott lenni. Akkor mi a helyzet? Amúgy én 38+5 vagyok.

2011. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bennem azért merült fel a kérdés, mert az első időkben folyton egy héttel nagyobbnak mérte a doki és máshol is ha voltunk a babámat, most meg a 25. héten kisebb volt az adatai alapján egy héttel, a súlyát pedig sokkal-sokkal alacsonyabbra becsülte mint az elvárt.


Igaz a doki semmit nem mondott, de attól én még nem nyugodtam meg.

Ezért jutott eszembe, hogy mi van ha ez a lemaradás valami tápanyag ellátási gond miatt van...

2011. okt. 9. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a lepény érettségét UH-n látják és fel is tüntetik a leleten,legalábbis nekem rajta volt.

A terhesség vége felé pedig egyik nap CTG,másik nap UH,tehát ezekkel elvileg végig tudják követni a lepény öregedését ill.a baba állapotát.

2011. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez van a vége felé.

De mi van a 24.-36. hetek közt?

Akkor még se CTG se NST, csak Uh, az is csak pár hetente...

2011. okt. 11. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:

10.18. 16:44


Gyorsabb (>160/min) magzati szívfrekvenciát okozhat:

-izgalmi állapot (sokat mocorog,kávé)

-anyai lázas állapot

-gyulladás, fertőzés

-magzati vérszegénység

-bizonyos gyógyszerek szedése

-anyai alapbetegségek(pl pajzsmirigytúlműködés)

ennyi jutott most eszembe...


Az, hogy néha 1-1 héttel az UH más kort ír teljesen belefér. A gépek be vannak programozva, adott értékekhez rendelnek egy magzati kort. De az értékek mérése sok mindentől függ. Egyrészt attól, hogy ki méri, ugyanazon a napon két embernél nem biztos, hogy egyforma értékek lesznek, másrészt meg tudják-e mérni pontosan. Ha pl nem úgy fekszik a baba és nem tudják egy csont teljes hosszát befogni akkor máris több mm eltérés lehet, ami ugye a gép által kiadott hetekben is meg fog nyilvánulni. És akkor még nem beszéltünk az egyéni genetikai adottságokról sem, két alacsonyabb szülőnek nem valószínű, hogy akkor a babája lesz mint két magasabbnak, és a gép ezt sem kalkulálja bele. Valamint a növekedés nem mindig egyenletes ütemű, van amikor kevesebbet nő a pici de a végére behozza (mint ahogy a gyerekeknél is).

Régebben 20-30 éve egyáltalán nem csináltak rutin UH-t, mégis meg voltak nélküle(persze így jóval biztonságosabb, de többet is aggódnak a kismamák).

Mivel nem lehet folyamatosan ellenőrizni a baba tápláltságát, fejlődését ezért hangsúlyozzák annyira a kismamák egészséges táplálkozását, életmódját. Ha mindent megteszel akkor biztos nem rajtad múlik a pici fejlődése, és egy rizikótényező máris kipipálva!

Az UH-s súlybecslés csak irányadó, sok olyan (pl én is) kismamát ismerek akinek még csak meg sem közelítette a kalkulált súly a születési súlyt!

Remélem meg tudtalak valamennyire nyugtatni!:)

Boldog babavárást!

2011. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

És hogy időt szántál rám.


Minden jót!

2011. okt. 12. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!